Sieć FTTH – przyszłość, która nadeszła

  • 27.07.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Sieć FTTH – przyszłość, która nadeszła
Sieć FTTH – co kryje się pod tym tajemniczo brzmiącym pojęciem? Na czym polega jej działanie? I w końcu – jakie są jej największe zalety? Odpowiedzi na te i inne pytania, dotyczące technologii światłowodowej, znajdziecie w naszym artykule. Zapnijcie pasy - zaczynamy!

Czym jest sieć FTTH?

Sieć FTTH (z ang. Fiber to the Home) to nic innego jak ultranowoczesna technologia, która polega na dostarczaniu internetu za pomocą kabla światłowodowego, doprowadzonego bezpośrednio do lokalu (np. domu czy biura) użytkownika.

W praktyce kabel światłowodowy to niezwykle cienkie, przezroczyste włókno, wykonane z wysokiej klasy tworzywa sztucznego, które pozwala na przesyłanie danych za pomocą… światła. Technologię światłowodową chętnie wykorzystuje m.in. Orange (https://www.orange.pl/view/internet-domowy), oferując swoim klientom superszybki internet o prędkości dochodzącej nawet do 600 Mb/s z dostępem do wielu atrakcyjnych usług multimedialnych.

Zalety sieci FTTH

Sieć FTTH to jedna z najbardziej innowacyjnych technologii teleinformacyjnych, która została już doceniona przez miliony użytkowników na całym świecie, m.in. za niezawodność oraz wysoką odporność na rozmaite zakłócenia. Jak można dowiedzieć się ze strony orange.pl, sieć FTTH to możliwość połączenia bez barier, które w dotychczas stosowanych technologiach, znacznie spowalniały transfer. W odróżnieniu od innych sposobów dostarczania internetu, FTTH to gwarancja szybkiego i stabilnego dostępu do sieci, bez względu chociażby na uwarunkowania pogodowe, które zwykle w dużym stopniu wpływają na tradycyjne infrastruktury. Wszystko to sprawia, że sieć FTTH to aktualnie najlepsze na rynku rozwiązanie dla osób, które chcą korzystać z internetu stacjonarnego.

Czy wiesz, że…

dane, które przesyłane są za pomocą technologii światłowodowej obiegają Ziemię w ciągu… ułamków sekund?

 

W praktyce, użytkowanie sieci FTTH oznacza m.in.:

  • stałą prędkość połączenia, niezależnie od pogody i innych czynników zakłócających;
  • brak zakłóceń podczas transmisji na żywo czy w trakcie oglądania ulubionych filmów i seriali online.

Sieć FTTH - nie tylko internet

Obecnie internet światłowodowy dostępny jest w wielu atrakcyjnych ofertach. Przykładowo, można kupić sam Orange Światłowód lub skorzystać z oferty połączonej z telewizją. Istnieje również możliwość zakupienia światłowodu z abonamentem komórkowym, a nawet połączenia 4 usług: internetu, telewizji, abonamentu komórkowego oraz telefonu domowego.

Dzięki sieci FTTH, użytkownicy zyskują m.in. najwyższą jakość internetu niezależnie od liczby użytkowników, którzy z niego korzystają, możliwość grania w gry online i oglądania ulubionych filmów bez odczuwalnych spadków prędkości internetu, a także znakomity zasięg sieci w każdym miejscu w domu klienta.

Grupa Tipmedia
Podziel się: