O krok od rozbudowy Opery Nova

  • 4.05.2017, 09:52
  • KB
O krok od rozbudowy Opery Nova materiały Opera Nova
Gotowe są pierwsze wizualizacje czwartego kręgu Opery Nova. Miasto Bydgoszcz złożyło deklarację o możliwym udziale finansowym w formie dotacji w wysokości 50 proc. kosztów inwestycji.

W sprawie budowy czwartego kręgu priorytetem jest nadal  uzyskanie środków z Unii Europejskiej lub Ministerstwa Kultury. Przy braku dofinansowania, ciężar tej inwestycji będzie ponosić Miasto i Samorząd Województwa. Z inicjatywą rozbudowy Opery Nova wyszedł Maciej Figas, który przedstawił propozycję władzom Bydgoszczy. Prezydent Bruski zadeklarował wtedy chęć współfinansowania inwestycji po połowie z władzami województwa. Ponadto Rada Miasta podjęła uchwałę w sprawie przeznaczenia 50 tys. zł na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej rozbudowy Opery Nova.

Wizualizacje są częścią koncepcji programowo-przestrzennej, której przygotowanie zleciła Opera Nova. Nowy gmach liczyłby 4 kondygnacje. Od południowo-wschodniej na elewacji dominować mają przeszklenia otwierające go na rzekę. Przygotowania do rozbudowy gmachu rozpoczęły się po dofinansowaniu przez miasto prac koncepcyjnych . Dzięki budowie czwartego kręgu, Opera zyskałaby nową przestrzeń wystawienniczą, sale konferencyjno-projekcyjne,  a także salę do prób scenicznych, w której mógłby uczestniczyć cały zespół łącznie z orkiestrą. Realizacja inwestycji wzmocniłaby też rangę miasta jako ośrodka kultury muzycznej. Gmach Opery ma szansę stać się w jeszcze większym stopniu miejscem prezentacji nie tylko dzieł muzycznych na najwyższym poziomie. Inwestycja przyczyni się poza tym do rozwoju działalności festiwalowej, w tym zakorzenionej już w mieście imprezy Camerimage, a także działalności wystawienniczej. Projekt pozytywnie wpłynie też na większą rozpoznawalność Opery Nova w kraju i za granicą.

KB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe