Jest zezwolenie na rozbudowę ulicy Kujawskiej

  • 28.04.2017, 10:46
  • KB
Jest zezwolenie na rozbudowę ulicy Kujawskiej materiały prasowe
ZDMiKP otrzymał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej polegającej na rozbudowie ul. Kujawskiej. W ramach inwestycji wybudują drugą jezdnię, torowisko tramwajowe, ścieżkę rowerową. Przebudują także ronda Bernardyńskie i Kujawskie.

Rozbudowa ul. Kujawskiej obok rozbudowy ulicy Grunwaldzkiej oraz przedłużenia Trasy Uniwersyteckiej będzie jednym z największych projektów, które ZDMiKP będzie realizować w nadchodzących latach. Wartość inwestycji wraz z zakupem niskopodłogowych tramwajów szacowana jest na 277 mln zł. Przypominamy, że dokumentacja projektowa na budowę torowiska w ulicy Kujawskiej w całości została sfinansowana przez inwestora zewnętrznego, który przy rondzie Kujawskim, wcześniej wybudował centrum usługowo-handlowe. W ramach inwestycji powstanie m.in. torowisko tramwajowe, druga jezdnia na odcinku od ronda Kujawskiego do ronda Bernardyńskiego oraz ścieżka rowerowa.

Zmodernizowane zostaną również ronda Bernardyńskie i Kujawskie. Ulicę Bernardyńską przebudują od ronda Bernardyńskiego do mostu. Po przebudowie, po wschodniej stronie ulicy, powstanie układ ścieżek i chodników połączony z duktami spacerowo-rowerowymi położonymi nad brzegiem Brdy. Od zachodniej strony, dukty zostaną przebudowane do Placu Kościeleckich. Ciąg Wały Jagiellońskie –Toruńska, będzie rozbudowany do dwóch jezdni od ul Długiej do ul. Babia Wieś. Rondo Kujawskie ze względu na konieczność zmniejszenia pochylenia torowiska tramwajowego zostanie obniżone. W związku z tym, linia tramwajowa pomiędzy dwiema jezdniami ul. Kujawskiej znajdzie się poniżej poziomu jezdni.

Na wschodniej jezdni ul. Kujawskiej wyznaczony zostanie buspas. Całość zrealizowanej inwestycji będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ze względów technicznych zlikwidują pętlę tramwajową przy ul. Karpackiej. W zamian w ramach kolejnego zadania związanego z inwestycjami w infrastrukturę niskoemisyjną zaplanowana została budowa pętli przy ul. Magnuszewskiej oraz przebudowa torowiska pomiędzy ul. Magnuszewską, a węzłem Wojska Polskiego – Bełzy – Szpitalna – Szarych Szeregów (wraz z węzłem). Przetarg na prace budowlane zostanie ogłoszony na przełomie czerwca i lipca. Zakończenie wszystkich robót zaplanowano na 2019 roku.

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

malkontent
malkontent 1.05.2017, 13:21
fajnie, ciekawe ile kasy poleci bokiem, jak przy linii tramwajowej do Fordonu, przyjrzyjcie sie kraweznikom wzdluz drogi, juz sie rozsypuja

Pozostałe