Blisko 30 mln złotych na budowę parku wodnego na Kapuściskach

  • 20.04.2017, 17:40
  • KB
Blisko 30 mln złotych na budowę parku wodnego na Kapuściskach archiwum
Ogłoszono przetarg na budowę kolejnej pływalni. Basen na Kapuściskach będzie pełen atrakcji: jacuzzi, zjeżdżalnia rurowa, sauny, siłownia i sala fitness – to tylko niektóre z nich.

- Dzięki dobrej kondycji finansowej miasta uruchomiliśmy kolejną ważną inwestycję wartą około 30 mln złotych. – Mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. -  Dla mnie to wyjątkowo istotne, by w Bydgoszczy oprócz wygodnych  połączeń komunikacyjnych powstawały też atrakcyjne  miejsca sprzyjające rekreacji.

Bitbay 3.0 nadchodzi !

Na pewno takim obiektem będzie basen na Kapuściskach. Bardziej trafne względu na bogate wyposażenie jest określenie park wodny. Budowę zamierzamy rozpocząć jeszcze w tym roku, a zakończyć ją pod koniec przyszłego roku. W tym roku zamierzamy też oddać do użytku mieszkańcom nowoczesne lodowisko. Czekamy również na decyzję Ministerstwa Sportu o dofinansowaniu niezbędnym do rozpoczęcia budowy nowej Astorii. Zagwarantowaliśmy na ten cel połowę niezbędnych środków. – Podkreśla prezydent.

W ramach inwestycji przy Zespole Szkół Ogólnokształcących na ul. Szarych Szeregów wybudowana zostanie nowa hala, która pomieści między innymi 6-torowy basen o wymiarach 25  na 12,5 metra. Nowy obiekt pomieści też nieckę rekreacyjną o powierzchni  142,3 metrów kwadratowych z atrakcjami (sztuczna rzeka, zatoka sztucznej fali, masaż karku, gejzer, masaż podwodny, masaż perełkowy)  do tego dwie niecki jacuzzi i brodzik dla najmłodszych dzieci o głębokości 30 cm z tak zwanym  grzybkiem wodnym.

Na basenie przewidziano też 50-metrową zjeżdżalnią rurową zewnętrzną z wanną hamowną, dwustopniowe trybuny dla widzów na 105 miejsc i siedziska dla zawodników i trenerów (48 miejsc), a także zespół szatniowo-sanitarny i dwie sauny fińskie z natryskami schładzającymi.

Na piętrze zlokalizowane będą: sala do fitness, siłownia, przebieralnie, pomieszczenia trenerów i gospodarcze. Zagospodarowany zostanie także teren wokół obiektu. Zaprojektowano też parking wraz z drogami dojazdowymi. W ramach osobnego zadania powstanie niezbędne przyłącze sieci ciepłowniczej, które zleci KPEC. Obiekt przystosowany będzie dla osób niepełnosprawnych (podjazd zewnętrzny, winda wewnętrzna, wyposażenie zespołu szatniowo-sanitarnego)

Ogłoszony został już przetarg na wykonanie prac budowlanych przy basenie. Podmioty zainteresowane realizacją zlecenia mogą składać oferty przez najbliższy miesiąc. O wyborze najkorzystniejszej decydować będą cena oraz długość gwarancji. Zależy nam na wydłużeniu jej do 7 lat. W przyszłym tygodniu jest przewidziana wizja lokalna w terenie.

Miasto dysponuje projektami budowy trzech kolejnych basenów na bydgoskich osiedlach: Miedzyń, Leśne i Tatrzańskie. Wybór pierwszej inwestycji został poprzedzony między innymi  dokładaną analizą liczby mieszkańców, uczniów, którzy skorzystają z nowego obiektu.

O kolejności realizacji kolejnych  inwestycji zadecydują bezpośrednio mieszkańcy przy okazji głosowania na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

W związku z prowadzoną inwestycją odbyły się już wycinki drzew. Zostaną jednak wykonane nasadzenia kompensacyjne.

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe