Czy muszla koncertowa zamieni się w mobilną scenę? Zobaczymy

  • 20.04.2017, 06:07 (aktualizacja 20.04.2017 06:10)
  • KB
Czy muszla koncertowa zamieni się w mobilną scenę? Zobaczymy KB archiwum
Od dłuższego czasu trwają dyskusje na temat tego, co ma stać się z muszlą koncertową w Parku Witosa. Koncepcji było kilka. Niektóre z planów zakładały nawet jej wyburzenie. Na razie nie ma jeszcze ostatecznych decyzji, ale wiadomo, że sam obiekt jest w fatalnym stanie, a modernizacja całości wyniosłaby nawet blisko 4 mln zł.

Oto, aby muszla koncertowa nadal istniała w Parku Witosa, zabiegają członkowie społecznej Rady ds. Estetyki Miasta. Zainteresowani chcą by obiekt pozostał w tym miejscu, ponieważ przez wiele lat idealnie wpisał się w tę część miasta i świetnie spełniał swoją funkcję.

Mieszkańcy chętnie przychodzili na organizowane tam koncerty, a sama muszla była i jest bardzo rozpoznawalnym punktem parku. Członkowie Rady ds. Estetyki zakładają też, że muszla mogłaby pozostać nawet w formie nieco skromniejszej. Czy tak będzie? Zobaczymy. Na razie wiadomo, że rewitalizowany będzie cały park, a jeden z planów zakłada postawienie w nim tzw. sceny mobilnej, która rozstawiana byłaby na czas organizowanych tam imprez.

W planach remontowych Parku Witosa zakłada się nawet utworzenie ścieżek tak, by mogły one ułatwić przemieszczanie elementów konstrukcyjnych sceny mobilnej. Decyzji ostatecznych jednak nie ma. W tej kwestii liczył się będzie także głos bydgoszczan. Na razie planowane jest odświeżenie parku, sama koncepcja dotycząca muszli, będzie rozwiązywana później.

Warto wiedzieć, że łączna powierzchnia parku wynosi około 5 hektarów.  Został on założony po wojnie  na miejscu cmentarza Ewangelickiej Gminy Zjednoczonej. Likwidację nekropoli  przeprowadzono w latach 1951-1952. Park jest wyposażony w sieć ścieżek z ławkami, posiada fontannę, korty tenisowe i place zabaw dla dzieci. W ubiegłym roku zakończyła się rewitalizacja parku Kochanowskiego. Przygotowywana jest też dokumentacja niezbędna do pozyskania środków na rewaloryzację parków na Wzgórzu Dąbrowskiego oraz Wzgórzu Wolności z funduszy unijnych.

W Parku Witosa zaplanowana ma być także ścieżka zdrowia z możliwością jej połączenia z innymi ciągami o nawierzchni mineralnej w celu wyznaczenia również tras biegowych. Możliwe, że  znajdzie się tam miejsce na wybieg dla psów. Zmodernizowana ma być górka saneczkowa, tak by mogła pełnić również inne funkcje w sezonie letnim. 

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe