671. urodziny Bydgoszczy

  • 19.04.2017, 06:16 (aktualizacja 19.04.2017 06:19)
  • KB
671. urodziny Bydgoszczy KB archiwum
Już dziś (19 kwietnia) rozpoczyna się szereg uroczystości związanych z kolejnymi Urodzinami Miasta. Tę wyjątkową rocznicę zainauguruje złożenie kwiatów pod pomnikiem Kazimierza Wielkiego. Przygotowano także specjalną sesję Rady Miasta, podczas której wręczone zostaną medale tym najbardziej zasłużonym.

Oprócz tego w Urzędzie Miasta zostanie zaprezentowana wystawa laureatów konkursu na makiety bydgoskich budynków przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół nr 23 w Bydgoszczy.

Natomiast w czwartek, 20 kwietnia w Filharmonii Pomorskiej odbędzie się urodzinowy koncert z okazji 671 rocznicy nadania Bydgoszczy praw miejskich. W programie utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta w wykonaniu Orkiestry kameralnej Capella Bydgostiensis. Przyznane zostaną również nagrody i wyróżnienia dla artystów i naukowców.

Także w weekend nie obędzie się bez świętowania. W niedzielę 23 kwietnia zorganizowany zostanie  urodzinowy bieg. Zawodnicy wystartują z Wyspy Młyńskiej, przebiegną uliczkami Starego Miasta i bulwarami nad Brdą. Na mecie (także na Wyspie Młyńskiej) czekać będzie specjalny  urodzinowy tort.

 

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe