Lecisz z Bydgoszczy poza Strefę Shengen? Przejdziesz szczegółową kontrolę!

  • 18.04.2017, 17:36 (aktualizacja 18.04.2017 18:52)
  • KB
Lecisz z Bydgoszczy poza Strefę Shengen? Przejdziesz szczegółową kontrolę! archiwum
Jak wynika z informacji podanych przez Port Lotniczy Bydgoszcz, od 7 kwietnia br. wprowadzone zostały bardziej szczegółowe kontrole pasażerskie.

W związku z zaostrzeniem przepisów Kodeksu Granicznego Schengen, wszystkie osoby przekraczające zewnętrzne granice UE (oraz Strefy Shengen) będą poddawane szczegółowej odprawie granicznej. Dotyczy to także przejść granicznych na lotniskach, w tym pasażerów odlatujących z Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Zaostrzenie przepisów będzie miało wpływ na czas trwania odprawy granicznej i może wydłużyć jej przeprowadzanie przez funkcjonariuszy Służby Granicznej. Dotychczas osoby korzystające z prawa do swobodnego przemieszczania, czyli m.in. obywatele RP, podlegały tzw. odprawie minimalnej.

W związku ze zmianą Port Lotniczy Bydgoszcz zaleca wszystkim pasażerom odlatującym do portów poza Strefą Schengen - a wiec do Londynu, Dublina, Glasgow i Birmingham - przybycie na lotnisko z odpowiednim wyprzedzeniem umożliwiającym funkcjonariuszom przeprowadzenie odpowiedniej kontroli.

Zmiana regulacji Kodeksu Granicznego Schengen, wprowadzona przez Parlament Europejski i Radę Unii Europejskiej nakłada na wszystkie Państwa Członkowskie obowiązek dokładnego sprawdzania każdej osoby, która wjeżdża na terytorium strefy Schengen lub je opuszcza. Nowelizacja Kodeksu Granicznego Schengen jest reakcją Unii Europejskiej na utrzymujące się w Europie zagrożenie terrorystyczne.

Wszelkie pytania proszę kierować do Placówki Straży Granicznej- tel. +48 52 365 40 32 

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tom
tom 20.04.2017, 15:04
To jest odpowiedź na skandaliczne niewywiązanie się ze swych obowiązków pozostawiając nieodprawionych pasażerów?

Pozostałe