Nie wyrzucaj jedzenia po świętach, podziel się nim w Bydgoszczy

  • 18.04.2017, 14:38 (aktualizacja 19.04.2017 12:07)
  • KB
Nie wyrzucaj jedzenia po świętach, podziel się nim w Bydgoszczy materiały organizatora
Zamiast zmarnować i wyrzucić jedzenie, lepiej się podzielić. Do jadłodzielni można przynieść jedzenie i zostawić je dla tych, którzy go potrzebują. Każdy, kto chce skorzystać z żywności w "Karmniku" sam może zdecydować, które produkty zabrać do domu. Wszystko anonimowo.

Poświąteczny nadmiar jedzenia można przynieść do Karmnika otwartego na terenie kampusu Wyższej Szkoły Gospodarki na ul. Królowej Jadwigi 14. Powstanie karmnika związane jest z ideą foodsharingu, czyli dzielenia się żywnością z tymi, którzy tego potrzebują oraz uświadamianiem wśród społeczności wartości samej żywności i zapobieganie marnowaniu się jedzenia.

Każdy, kto chce podzielić się żywnością z innymi, może przynieść do „Karmnika” produkty (punkt czynny codziennie od godz. 8.00 do godz. 20.00). W jadłodajni nie można zostawiać surowego mięsa, produktów zawierających surowe jaja, w tym kremów i budyniów, wyrobów z niepasteryzowanego mleka, otwartych konserw czy słoików z przetworami, a także produktów, które wymagają warunków chłodniczych, a znajdowały się poza lodówką dłużej niż pół godziny. Nie należy zostawiać także żywności, której termin przydatności do spożycia został przekroczony, a także z tych z oznakami popsucia.

W „Karmniku” przyjmowane są produkty, które przekroczyły datę minimalnej trwałości („najlepiej spożyć przed”), ale nie przekroczyły terminu przydatności do spożycia, produkty zapakowane w pojemnikach, wyroby własne (ciasto lub zupa szczelnie zapakowane, z naklejonym opisem potrawy i datą przygotowania), produkty suche, napoczęte ( ryż, mąką, makaron), a także produkty, które wymagają schłodzenia, z opisaną etykieta, dostarczone do jadło dzielni w torbie termicznej lub przenośnej lodówce.

Szczegółowe informacje znajdują się na profilu społecznościowym: Jadłodzielnia WSG - Karmnik

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe