Podsumowanie akcji "Bezpieczny Weekend"

  • 18.04.2017, 11:08
  • KB
Podsumowanie akcji KWP Bydgoszcz
Działania "Bezpieczny Weekend" rozpoczęły się w piątek (14.04.17) po południu, a zakończyły wczoraj (17.04.17). Przez te dni na kujawsko-pomorskich drogach doszło do 7 wypadków, w których zginęły 2 osoby. Policjanci zatrzymali aż 63 pijanych kierujących.

Podczas akcji "Bezpieczny Weekend" policjanci sprawdzali m.in. trzeźwość kierujących, prędkość z jaką się poruszali, kontrolowali stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia. Sprawdzali także prawidłowość przewożenia w pojeździe pasażerów, korzystanie z pasów bezpieczeństwa, przewożenie dzieci w fotelikach oraz to czy danym autem podróżuje adekwatnie do miejsc odpowiednia ilość osób, jaka została określona w dowodzie rejestracyjnym. Zwracali uwagę na prawidłowość poruszania się pieszych oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych.

W działaniach „Bezpieczny Weekend” uczestniczyło 2409 policjantów, wspomaganych przez 101 funkcjonariuszy innych służb. Na drogach naszego województwa doszło do 7 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 8 zostało rannych.

Policjanci zatrzymali 63 pijanych kierujących.

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe