Obwodnica Bydgoszcz – Północ dzięki trasie S-5

  • 07.04.2017, 06:21 (aktualizacja 07.04.2017, 06:25)
  • KB
Obwodnica Bydgoszcz – Północ dzięki trasie S-5 s5dworzysko-aleksandrowo.pl
Północno-zachodnia strona Bydgoszczy będzie mieć dwujezdniową obwodnicę. Węzeł drogowy, który połączy drogę wojewódzką nr 244 oraz istniejącą drogą krajową nr 5, powstanie w miejscowości Aleksandrowo. To wszystko dzięki trasie S-5.

Nowy węzeł umożliwi zjazd na drogę wojewódzką nr 244 w kierunku Strzelec Górnych, na obecny przebieg drogi krajowej oraz inne lokalne drogi. Nad droga ekspresową ma powstać specjalny wiadukt.

Oprócz tego na połączeniu drogi wojewódzkiej i łącznic umożliwiających wjazd lub zjazd z „ekspresówki” zbudowane będą ronda. W tym obszarze funkcjonować mają również zatoki autobusowe.

Na południe od węzła nad drogą ekspresową i biegnącymi do niej równolegle drogami  serwisowymi zbudowane zostanie specjalne przejście dla zwierząt łączące tereny leśne po obu stronach trasy S5.

Co ważne w obszarze węzła zaprojektowano też ciąg pieszo-rowerowy (na wiadukcie, oraz w kierunku Borówna). 

Warto wiedzieć, że budowa obwodnicy Bydgoszczy będącej częścią drogi ekspresowej S5 od węzła w Białe Błotach  do węzła w Aleksandrowie pochłonie 700 mln zł.

Inwestycja została rozpoczęta w 2015 roku. Realizowana jest w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Tej wiosny rozpoczną się prace budowlane.

KB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Byku
Byku 21.05.2019, 17:17
Czy ktos pomyśli w końcu o mieszkańcach Brzozy Olimpina Kobylarni Nowej Wsi Wielkiej Przyłęk Chmielnik Prądocina i zrobi coś z tym niby węzłem Stryszel i przyjazdem pożal sie Boże kolejowym w Brzozie???

Pozostałe