Na Kapuściskach szykują się remonty nawierzchni

  • 20.03.2017, 16:32
  • KB
Na Kapuściskach szykują się remonty nawierzchni pixabay
Rok 2017 jest kluczowym okresem dla naszego miasta pod względem modernizacji nawierzchni na ważnych ulicach. Na ten cel przeznaczonych zostanie 12 mln złotych.

Na remonty ulic mogą liczyć m.in. mieszkańcy Kapuścisk. Jak informuje ratusz spory zakres prac przeprowadzany będzie na terenach inwestycyjnych przylegających do Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Remonty przejdą ulice: Wojska Polskiego oraz Dziatkiewicza (połączenie Kapuścisk z terenem BPPT), których miasto stało się właścicielem z początkiem ubiegłego roku.

Zdecydowanie poprawi to obsługę zabudowywanych  terenów inwestycyjnych pomiędzy ulicami Dziatkiewicza i Petersona. Poza tym wyremontowane zostaną północna jezdnia ul. Wojska Polskiego od Chemicznej do Baczyńskiego oraz od Chemicznej do bramy dawnego „Zachemu”.   Na osiedlu Kapuściska nową nawierzchnię zyska ul. Szpitalna. Ten pakiet realizowany będzie w okresie letnio-jesiennym.

- W 2017 roku kontynuujemy prace przy remoncie najważniejszych ulic na terenie całego miasta. – Tłumaczy prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. - Stabilna sytuacja finansowa miasta pozwala również na  rozpoczęcie prac  na przejętej infrastrukturze  byłego Zachemu. Nadal szukamy możliwości sfinansowania tych prac w oparciu o środki zewnętrzne. Jednak dobra dostępność terenów inwestycyjnych jest niezwykle ważna w trakcie rozmów z kolejnymi firmami, które zamierzają zainwestować w Bydgoszczy.

 

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe