Bydgoskie punkty skupu złomu pod lupą mundurowych

  • 17.03.2017, 13:21
  • KB
Bydgoskie punkty skupu złomu pod lupą mundurowych KMP Bydgoszcz
Policjanci wspólnie z innymi służbami kontrolowali punkty skupu złomu Kolejny już raz policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei, Straży Miejskiej oraz pracownikiem Urzędu Miasta w Bydgoszczy przeprowadzili działania w ramach programu prewencyjnego „Kruszec”. W ramach akcji patrole sprawdzały legalność funkcjonowania skupów złomu, sposób przyjmowania i ewidencjonowania odpadów, szczególnie tych mogących pochodzić z przestępstwa.

Opisywane działania przeprowadzone były wczoraj (16.03.2017) na terenie Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego. Ukierunkowane były na ujawnianie punktów skupu złomu działających bez wymaganych zezwoleń, ale także ich kontroli pod kątem prawidłowego przyjmowania, ewidencjonowania odpadów oraz ujawniania przedmiotów metalowych mogących pochodzić z przestępstwa. W działaniach uczestniczyli dzielnicowi z komisariatów Policji w Bydgoszczy i powiecie, funkcjonariusze Straży Miejskiej, Straży Ochrony Kolei w Bydgoszczy, pracownik Wydziału Zintegrowanego Rozwoju Urzędu Miasta w Bydgoszczy.
Celem działań było ograniczenie liczby zdarzeń dotyczących kradzieży elementów metalowych, a także zobligowanie właścicieli punktów skupu złomu do prawidłowego prowadzenia dokumentacji związanej z obrotem złomem w celu ewentualnej możliwości zidentyfikowania sprawców kradzieży.


W ramach działań funkcjonariusze skontrolowali 51 punktów skupu złomu, wylegitymowali 48 osób, przeprowadzili trzy kontrole pojazdów oraz pięć kontroli bagaży. Ponadto pouczyli trzy osoby oraz nałożyli jeden mandat karny.
Wspólne kontrole skupów złomu przeprowadzone przez bydgoskich policjantów z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei oraz Straży Miejskiej w Bydgoszczy mają charakter prewencyjny, przyczyniają się do ograniczenia popełniania przestępstw i będą w przyszłości kontynuowane.  

 

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe