Są pieniądze na kolejne inwestycje w regionie

  • 17.03.2017, 13:05
  • KB
Są pieniądze na kolejne inwestycje w regionie KPUW
Województwo kujawsko-pomorskie otrzymało ponad 20 milionów złotych z funduszy europejskich na realizację kolejnych inwestycji drogowych. Tym razem chodzi o przebudowę jednego z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Toruniu, plac ks. bpa Jana Chrapka. Jest to kolejna inwestycja drogowa w województwie po ulicy Grunwaldzkiej w Bydgoszczy i ulicy łódzkiej w Toruniu, która w ostatnim czasie otrzymała takie dofinansowanie.

Informację o dodatkowych środkach przekazali mieszkańcom Torunia na wspólnej konferencji prasowej wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, prezydent miasta Torunia Michał Zaleski, wiceprzewodniczący klubu radnych Prawo i Sprawiedliwość Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego dr Przemysław Przybylski oraz radny m. Torunia Jacek Kowalski.

Dzięki zwiększeniu przez Ministerstwo Rozwoju środków na konkurs, w wyniku weryfikacji zapotrzebowania na dofinansowanie unijne inwestycji drogowych i dostępności środków w Programie Infrastruktura i Środowisko, miasto Toruń może realizować kolejną ważną drogową inwestycję – mówił w trakcie spotkania z dziennikarzami wojewoda Bogdanowicz.

Z dodatkowych środków dla miasta zadowolony jest prezydent Michał Zaleski. - Bardzo dziękujemy panu Wojewodzie za przekazanie tych ważnych informacji prosto z Warszawy. Dzięki niej lada dzień będziemy mogli rozpocząć przetarg, a później przebudowę Placu bpa Jana Chrapka. To ostatnie takie miejsce w Toruniu powodujące taką ilość kolizji i zdarzeń drogowych. – mówił włodarz Torunia.

Jak podkreślił dr Przemysław Przybylski informacja o przekazaniu dodatkowych środków na inwestycje w województwie kujawsko-pomorskim nie jest pierwszą w ostatnich tygodniach. - Przypomnę, że wcześniej udało się pozyskać środki na przebudowę ulicy Grunwaldzkiej w Bydgoszczy, potem środki na przebudowę i modernizację ulicy Łódzkiej w Toruniu. Dzisiaj jesteśmy świadkami historycznej decyzji, która została przekazana na konferencji prasowej w Warszawie, w której uczestniczyła pani minister Marzenna Drab – mówił radny sejmiku województwa.

Dofinansowanie przebudowy placu ks. bpa Jana Chrapka w Toruniu pochodzi z konkursu Programu Infrastruktura i  Środowisko. Początkowo toruński projekt nie otrzymał dofinansowania ze środków unijnych, mimo że dostał pozytywną ocenę w konkursie. Teraz dzięki oszczędnościom w innych projektach w ramach tego samego działania z Programu Infrastruktura i Środowisko, powiększyła się pula pieniędzy i toruńska inwestycja dostanie dofinansowanie.

 Inwestycja pn. „Przebudowa układu drogowego na pl. Bpa Chrapka w Toruniu” będzie kosztować 26,3 mln złotych, z czego dofinansowanie z UE wyniesie 22,2 mln złotych. Jej przedmiotem jest przebudowa układu drogowego w obrębie skrzyżowania dróg  krajowych nr 15 i 80 na placu Bpa Chrapka w Toruniu. Obejmuje przebudowę skrzyżowania na rondo turbinowe,  wraz z przebudową istniejącej infrastruktury torowiska tramwajowego w ramach zniwelowania kolizji drogowej oraz dostosowanie do wjazdu na rondo odcinka ulicy Przy Kaszowniku i Warneńczyka.

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe