Dzień Świętego Patryka w Bydgoszczy

  • 16.03.2017, 14:15
  • KB
Dzień Świętego Patryka w Bydgoszczy foter.com
W piątek 17 marca w trzynastu polskich miastach z okazji Dnia Świętego Patryka wybrane obiekty zostaną podświetlone na zielono. W tym roku do akcji włączy się także Przystań Bydgoszcz. O godzinie 20.00 na zielono podświetlony zostanie budynek przy ul. Tamka 2. Wcześniej, o godz. 18.15 włączona zostanie iluminacja świetlna Mostu Uniwersyteckiego.

W 13 polskich miastach z okazji Dnia Świętego Patryka wybrane obiekty zostaną podświetlone na zielono. Do projektu Global Greening przyłączy się wiele znanych miejsc na całym świecie, m.in. Empire State Building w Nowym Jorku, Koloseum w Rzymie, Wielki Mur Chiński i Pomnik Chrystusa w Rio de Janeiro.

Do grona tych miast dołącza także Bydgoszcz - o godz. 18.15 na zielono podświetlony zostanie most Uniwersytecki, a o godz. 20 - Przystań Bydgoszcz.

Zachęcamy bydgoszczan do udostępniania w mediach społecznościowych zdjęć z podświetlonym mostem – hashtagiem stosownym do oznaczania udziału w inicjatywie Global Greening z okazji Dnia św. Patryka jest #SPD17.

Do popularność Dnia św. Patryka i kultury irlandzkiej w Polsce przyczyniają się silne więzi międzyludzkie pomiędzy Irlandią a Polską. W Irlandii mieszka około 150 tysięcy Polaków. Co roku organizowany jest Festiwal Polska Éire, który podkreśla wkład, jaki polska społeczność wnosi w życie Irlandii oraz jest świętem przyjaźni polsko-irlandzkiej.

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe