Schronisko w Bydgoszczy potrzebuje pomocy

  • 16.03.2017, 14:06
  • KB
Schronisko w Bydgoszczy potrzebuje pomocy materiały organizatora
Właśnie rozpoczęła się zbiórka środków dla bydgoskiego schroniska. Za zebraną kwotę zostaną kupione rzeczy, których najbardziej brakuje w schronisku: karma dla szczeniąt i kociąt, podkłady higieniczne, obróżki, smycze i koce. Akcja jest częścią projektu „Pomaganie Psiakom tour”.

Prowadzenie schroniska to bardzo duże koszty. Dodatkowo, schroniska nie potrzebują tylko „zwykłej” karmy. Wiele bezdomnych Psiaków wymaga opieki, która wiąże się z zakupem drogich, specjalistycznych karm weterynaryjnych dla zwierzaków z chorymi nerkami, problemami wątrobowymi czy gastrycznymi, wydatkami na leki czy szczepionki. W schroniskach brakuje też obróżek, szelek, smyczy, koców, ściereczek, środków czystości czy rękawiczek.

Żeby kupić najpotrzebniejsze rzeczy i pomóc schronisku w Bydgoszczy i czterem innym placówkom, ogólnopolska akcja Karmimy Psiaki i projekt „Pomaganie rąk nie brudzi”, zorganizowali inicjatywę „Pomaganie Psiakom tour”. W ramach inicjatywy prowadzą zbiórkę środków na rzecz schronisk. Zbiórkę można wesprzeć, wchodząc na stronę https://pomagam.im/pomaganiepsiakom i wpłacając nawet drobną kwotę.

Po zakończeniu zbiórki Patryk Więckowski z „Pomaganie rąk nie brudzi” wraz z Szymonem Kubka, filmowcem z Moonphase studio, ruszą w trasę po pięciu schroniskach. W trzy dni odwiedzą placówki w Bydgoszczy, Grudziądzu, Łodzi, Poznaniu i Toruniu i dostarczą im zakupione dary. Podczas swojej podróży będą też przeprowadzać wywiady z pracownikami schronisk i osobami, które adoptowały czworonoga ze schroniska. Stworzą także materiały o porzuconych Psiakach, aby pomóc im znaleźć nowe domy.

Fundacja Sarigato, twórca akcji Karmimy Psiaki, to organizacja pożytku publicznego. Można wesprzeć działania akcji, przekazując na jej rzecz 1% podatku. Wystarczy, wypełniając deklarację podatkową, wpisać nr KRS: 0000445475 z dopiskiem „Karmimy Psiaki”.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe