Gokart od 3 lat. Popularny gokart firmy Berg

Gokart od 3 lat. Popularny gokart firmy Berg
Gokarty na pedały stały się ostatnimi czasy hitem zabawkowym wśród dzieci jak i ich rodziców. Maluchy uwielbiają nimi jeździć, gdyż są wygodne i nie wymagają długiego procesu nauki jazdy, jak w przypadku roweru.

Rodzice pokochali je za ich stabilność i bezpieczeństwo jakie dają dziecku. Na najmniejsze gokarty wsiadają już dwu- i trzylatki (oczywiście pod opieką rodzica), starsze dzieci jeżdżą samodzielnie grupami po parkach i terenach niezabudowanych. Im wcześniej maluch zacznie swoją przygodę z tym pojazdem, tym rozsądniej będzie podchodził do jego „dorosłych” wersji, gdy stanie się nastolatkiem.

Z tego założenia wyszli projektanci firmy Berg. Stworzyli oni serię pojazdów dedykowanych właśnie dla maluchów. Wszystkie modele tej firmy są nie tylko testowane przez dzieci, ale przechodzą szereg rygorystycznych badań, zanim trafią do produkcji.

Bestsellerem okazały się produkty z linii Buzzy – małe, kompaktowe pojazdy, dedykowane dla dzieci w wielu od 2 do 5 lat. Wśród nich można znaleźć zarówno modele o wyścigowym designie dedykowane małym rajdowcom, jak i różowo-białe pojazdy dla małych księżniczek.

Każdy z nich został zaprojektowany tak, aby jazda była płynna i przyjemna, a wszystkie elementy dostosowane są do możliwości małego człowieka. Nowością, a zarazem najbardziej pożądanym modelem z tej serii, jest Berg Buzzy John Deere – zbudowany na licencji tejże firmy, przypominający miniaturowe odzwierciedlenie jej ciągnika. Posiada on szerokie opony, charakterystyczny przedni grill, a nawet taki detal jak gałka przy kierownicy. Nie trzeba chyba wspominać, że jest to model szczególnie często wybierany przez tatusiów… Jego niesamowity design wywołuje uśmiech nawet na twarzach przypadkowo mijanych osób.

Pojazd jest wyjątkowo lekki – waży tylko 9kg, nie ma więc obawy, że w razie upadku boleśnie przygniecie malucha. Posiada regulowaną kierownicę, dzięki której gokart „rośnie” wraz z dzieckiem.

Część rodziców wybierając gokart dla swojego dziecka oczekuje, że posłuży mu on na dłużej. Decydują się oni wtedy na zakup pojazdu dedykowanego dzieciom od 3 do 8 lat. Są one nieco większe i cięższe, mogą utrzymać pasażera ważącego do 50kg. W tym wypadku również można liczyć na produkty od Berga. Seria Buddy to „starszy brat” Buzzy’ego. Oprócz większych rozmiarów pojazdy z tej linii charakteryzują się wolno biegową przekładnią BFR, która pozwala na zmianę kierunku jazdy do tyłu. Są też mocniejsze niż modele dla maluchów – świetnie poradzą sobie w cięższym terenie, takim jak trawa lub szuter. Linia Buddy również obejmuje modele o designie dedykowanym dla chłopców, jak i subtelniejsze, dziewczęce wersje. Jednak i w tej grupie wylania się faworyt.

Najchętniej kupowanym modelem jest Berg BMW StreetRacer.

Tym razem licencji na produkcję udzieliło samo BMW. Gokart wzbudza zachwyt już na pierwszy rzut oka, kojarzy się z agresywnym, sportowym bolidem. Maluch w kasku może poczuć się jak prawdziwy kierowca wyścigowy, a rodzic zaczyna się naprawdę zastanawiać, czy czasem pod jego opieką nie ćwiczy właśnie nowy Schumacher.

Więcej modeli wraz ze szczegółową specyfikacją techniczną znajdziesz w sklepie https://www.sportking.pl/zabawki-ogrodowe/gokarty-na-pedaly/berg-gokart-dla-dzieci/.

 

Artykuł sponsorowany

grupatipmedia_
Podziel się:
 

Pozostałe