"Bądź widoczny, bądź bezpieczny" w Bydgoszczy

  • 14.03.2017, 12:14
  • KB
HORUS Innowacyjne Materiały Przemysłowe
Ruszyła czwarta edycja projektu "Bądź widoczny, bądź bezpieczny" organizowana przez firmę HORUS Innowacyjne Materiały Przemysłowe, a realizowana przy współpracy bydgoskiej Policji oraz Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Bydgoszczy. Akcją objęte zostało pięć przedszkoli z Bydgoszczy oraz jedno przedszkole z powiatu bydgoskiego.

Celem akcji tak samo jak w poprzednich edycjach, jest poprawa bezpieczeństwa najmłodszych, jako świadomych uczestników ruchu drogowego. Organizatorami przedsięwzięcia jest firma HORUS Innowacyjne Materiały Przemysłowe, która zaprosiła do współpracy Wydział Edukacji Urzędu Miasta Bydgoszcz oraz policjantów z komendy miejskiej w Bydgoszczy. Akcja została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy Rafała Bruskiego.

Wzorem poprzedniej akcji w wybranych placówkach w pierwszej kolejności odbędą się spotkania, na których policjanci w formie zabawy będą przekazywać wiedzę na temat podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. W drugim etapie dzieci będą wykonywać prace plastyczne mówiące o ich bezpiecznej drodze do przedszkola. Następnie reprezentacja przedszkola (grupa 25 przedszkolaków) wystąpi ze swoim programem artystycznym podczas gali w Pałacu Młodzieży. Na maluchów czekają nagrody w postaci odblaskowych opasek z migającymi światełkami oraz kamizelki odblaskowe.

Policjanci Komisariatu Policji Śródmieście w Bydgoszczy rozpoczęli pierwsze spotkania w ramach akcji "Bądź widoczny, bądź bezpieczny". W minioną środę (08.03.2017) spotkali się z dziećmi z Przedszkola "Żródełko" mieszczącego się przy ul. Darłowskiej .

W celu uświadomienia dzieciom jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych sierż. szt. Małgorzata Haraszkiewicz oraz Magdalena Daniel z komisariatu Śródmieście wykorzystały tubę pokazującą widoczność osoby (ubranej w kamizelkę odblaskową i bez niej) idącej poboczem po zapadnięciu zmroku. Nie zabrakło ćwiczeń pod okiem policjantki z bezpiecznego przechodzenia pieszo przez ulicę, ale również korzystania z niej jako rowerzysta. Najważniejsze jest aby dzieci znały oraz przestrzegały podstawowe zasady np  dotyczące rozglądania się " w lewo, w prawo, a następnie w ponownie w lewo" podczas przechodzenia przez ulicę. Dzieciaki chętnie uczestniczyły w ćwiczeniach oraz poznawały znaki drogowe, które na pewno są nieodzownym elementem infrastruktury drogowej, ułatwiające również pieszym bezpieczne korzystanie z dróg. Zdobytą wiedzę na pewno wykorzystają podczas rysowania prac plastycznych oraz przygotowania występu artystycznego na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Kolejne spotkania odbędą się:

  • w dniu 14.03.2017 r. o godz. 9.30 w Przedszkolu Publicznym nr 34, przy ul. Romana Dmowskiego 11 w Bydgoszczy,     
  • w dniu 16.03.2017 r. o godz. 9.30 w  Przedszkolu Niepublicznym „Tęczowa Kraina” przy ul. Matejki 8B w Niemczu,
  • w dniu 16.03.2017 r. o godz. 9.30 w Przedszkolu Niepublicznym „Motylek” przy ul. Grunwaldzkiej 123a w Bydgoszczy,
  • w dniu 17.03.2017 r. o godz. 9.30 w Przedszkolu Publicznym nr 20 przy ul. Kornela Ujejskiego 70 w Bydgoszczy.
KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe