Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Polsko-ukraińskie rozmówki w ruchu w Teatrze Polskim w Bydgoszczy w ramach projektu "Lato w teatrze"

Teatr Polski w Bydgoszczy ogłasza nabór do półkolonii dla dzieci w wieku 8-12 lat na warsztaty „Rozmówki w ruchu/Розмовник на ходу”, realizowane w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego „Lato w teatrze”, których celem jest pomoc w budowaniu relacji pomiędzy dziećmi ukraińskimi i polskimi oraz naukę języków poprzez sztukę.
Polsko-ukraińskie rozmówki w ruchu w Teatrze Polskim w Bydgoszczy w ramach projektu "Lato w teatrze"

Autor: Materiały prasowe

Podczas dwóch tygodni spotkań będziemy obcować z różnymi dziedzinami artystycznymi – plastyką, muzyką, tańcem i oczywiście - z teatrem.

Warsztaty będą okazją do wspólnego spotkania dla dzieci ukraińskich i polskich oraz naturalnego zagłębienia się w kulturę, a przede wszystkim w język sąsiadujących ze sobą krajów. Istotą projektu jest połączenie artystycznych działań z pogranicza teatru i sztuki z nauką języka.

Zajęcia nie będą jednak przypominać kursu językowego - mają zachęcić do poznawania języka i kultury przez sztukę i będą nastawione na wzajemną wymianę umiejętności językowych oraz zawiązywanie relacji. Uczestnicy warsztatów będą uczyć się komunikacji przez zabawę, tworząc połączenia pomiędzy tym, czego doświadczają, a słowami i wyrażeniami związanymi z doświadczeniami. Chcemy wspólnie przełamywać bariery językowe i eksplorować pozajęzykowe sposoby porozumiewania się.

Tworzone przez cały okres półkolonii materiały będą zbierane i posłużą do przygotowania tytułowych “Rozmówek w ruchu/Розмовник на ходу” - praktycznego słownika skierowanego od dzieci dla dzieci.

Półkolonie realizowane będą w dniach 18-31 lipca 2022 (zajęcia od poniedziałku do soboty, w godzinach 9:30 – 15:30).

Warsztaty prowadzić będą: Damian Kwiatkowski – warsztaty teatralne, Valentina Protsenko – warsztaty plastyczne, Krystian Łysoń – warsztaty ruchowe, Marcin Muszyński – warsztaty muzyczne.

Zapisy do 3 lipca poprzez formularz dostępny na stronie Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt jest realizowany w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego „Lato w teatrze”, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

OPIS PROGRAMU

Lato w teatrze 2022 LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

W aktualnej 15. edycji programu dofinansowanie otrzymało 69 ośrodków z całej Polski – 25 organizacji pozarządowych i 44 samorządowe instytucje kultury. Ośrodki, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 4 ośrodkom.

Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

LATO W TEATRZE 2022 organizują:

W ramach modułu LATO W TEATRZE+

Biblioteka – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo + Gminny Ośrodek Kultury w Cekcynie Dom Kultury w Strzelnie + Gminny Ośrodek Kultury w Wilczynie Fundacja „Teatr Latarnia” + Gminne Centrum Kultury w Gródku Gminny Ośrodek Kultury w Górznie + Centrum Kultury i Sportu w Osieku

W ramach modułu LATO W TEATRZE

Babiogórskie Centrum Kultury, Białołęcki Ośrodek Kultury, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Eugeniusza Paukszty w Skokach, Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark, Centrum Kultury i Biblioteka Miejska im. F Chruściela w Ornecie, Dom Kultury „Praga” w Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy, Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, Fundacja Czwarty Wymiar, Fundacja Ditero, Fundacja Fala Nowej Kultury, Fundacja hydro-polis, Fundacja KONTRA/BANDA, Fundacja Krajobrazy, Fundacja Plenerownia, Fundacja „Pracownia Inspiracji Społecznych”, Fundacja Przepływy, Fundacja Rozwoju i Promocji Kultury „VIA CULTURAE”, Fundacja „Teatr Układ Formalny”, Fundacja „W TO MI GRAJ”, Fundacja Zamek Bełżyce, Fundacja Zaułek Krzysztofa Falkowskiego, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Wieniawie, Gminny Klub Kultury w Karnicach, Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie, Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie, Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi, Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim, Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach, Gminny Ośrodek Kultury w Uściu Gorlickim, Goleniowski Dom Kultury, Kieleckie Centrum Kultury, Koło Gospodyń Wiejskich „Urzeczanki” we wsi Coniew, Krakowskie Forum Kultury, Miejski Dom Kultury „Bogucice-Zawodzie”, Miejski Dom Kultury w Bełżycach, Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, Miejskie Centrum Kultury w Ciechocinku, Miejskie Centrum Kultury w Piaskach, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności w Szklarskiej Porębie, Miejsko-Gminny Dom Kultury w Otmuchowie, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim, Międzynarodowe Centrum Kultury Nowy Teatr, Nałęczowski Ośrodek Kultury, Ośrodek Teatralny Kana, Radziejowski Dom Kultury, Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów, Staszowski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Kolektyw Kobietostan, Stowarzyszenie „Kulturalna Partyzantka”, Stowarzyszenie Multi.Art, Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Wsi Niezdrowice, Stowarzyszenie Otwarty Śląsk, Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska, Stowarzyszenie Smak Przygody, Stowarzyszenie Teatr Nowy, Suwalski Ośrodek Kultury, Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie, Teatr Kameralny w Bydgoszczy, Teatr Mały Tychy, Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy, Teatr Polski w Poznaniu, Teatr Przypadków Feralnych, Teatr Rampa „na Targówku”, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu, Żuławski Ośrodek Kultury w Nowym Dworze Gdański

Więcej informacji na temat programu na:

www.latowteatrze.pl

www.facebook.com/programLatowteatrze.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 6°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1001 hPa
Wiatr: 4 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
Ostatnie komentarze
Reklama
News will be here
Reklama
News will be here
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama