Trwa rekrutacja dla pracowników bydgoskiego centrum dystrybucji Carrefour

  • 3.03.2017, 12:20
  • KB
Trwa rekrutacja dla pracowników bydgoskiego centrum dystrybucji Carrefour Wizualizacja inwestycji
Nowe centrum dystrybucji sieci Carrefour w Bydgoszczy zostanie uruchomione 6 marca 2017 roku. Zespół ID Logistics będzie zarządzał procesami magazynowania, składowania i dystrybucji towarów do 180 sklepów sieci Carrefour (27 hipermarketów, 31 supermarketów i 120 sklepów franczyzowych) położonych w północno-zachodniej części Polski.

ID Logistics, dostawca usług logistycznych specjalizujący się w logistyce kontraktowej, uruchamia nowe centrum dystrybucji dla sieci handlowej Carrefour w Bydgoszczy. Jednym z najważniejszych etapów przygotowań było zaplanowanie i zorganizowanie rekrutacji blisko 300 osób odpowiedzialnych za sprawne działanie nowego magazynu. Obecnie w bydgoskiej lokalizacji ID Logistics już znalazło zatrudnienie ponad 90 osób wchodzących w skład kadry menedżerskiej, specjalistycznej i operacyjnej. Zespół ten będzie poszerzany w ramach rekrutacji wewnętrznych i zewnętrznych. Obecnie ID Logistics prowadzi rekrutacje zewnętrzne na stanowisko pracownika magazynu.

W procesie rekrutacji, ID Logistics skierowało swoją ofertę pracy głównie do osób z Bydgoszczy i okolic, zainteresowanych pracą na stanowiskach managerskich, specjalistycznych i operacyjnych, związanych bezpośrednio z obsługą magazynu (m.in. przyjęcie towarów, kompletację i wysyłkę do sklepów sieci Carrefour).

 „Ten proces rekrutacji ma dla nas kluczowe znaczenie. Do naszego zespołu dołączyło już blisko 90 nowych pracowników o różnym profilu i doświadczeniu zawodowym, których łączy pasja, otwartość na wyzwania i innowacje. Dalej szukamy osób, które dopiero rozpoczynają karierę w logistyce jak i tych, które posiadają już doświadczenie i wspólnie z nami chcą je dalej rozwijać. Zapewniamy ciekawą pracę w dynamicznej, międzynarodowej firmie, obecnej w 16 krajach na świecie, dającą możliwości rozwoju i zdobywania nowych umiejętności. Praca w logistyce jest naprawdę fascynująca, zachęcamy do aplikowania“ powiedziała Małgorzata Hornig, dyrektor HR w ID Logistics Polska.

 

ID Logistics – odpowiedzialny pracodawca

W Polsce i na całym świecie ID Logistics działa zgodnie z programem Zrównoważonego Rozwoju, który opiera się na trzech filarach: Środowiskowym, Ekonomicznym oraz Socjalnym i Społecznym. Firma aktywnie wspiera rozwój pracowników oraz inicjatywy na rzecz społeczności lokalnych w miejscach swojej działalności.

 

Centrum Dystrybucji Carrefour w Bydgoszczy – najważniejsze informacje

Budowa Centrum Dystrybucji Carrefour rozpoczęła się 1 lipca 2016 roku. Całkowita powierzchnia obiektu wynosi 36 762 m². W magazynie składowane są różnego rodzaju artykuły, w tym spożywcze (owoce, warzywa, nabiał, ryby, mięso, napoje), chemii gospodarczej, tekstylia, elektronika i kosmetyki. Z magazynu będzie dystrybuowanych prawie 46 tys. artykułów, z czego ok. 8 tys. w tzw. przepływie stockowym (towar jest składowany na regałach), prawie 30 tys. w tzw. przepływie cross-dockingowym (towar jest przywożony do magazynu i w tym samym dniu rozwożony do sklepów, bez składowania na regałach) oraz 8 tys. artykułów wymagających przechowywania w warunkach chłodniczych (fresh). W magazynie, gdzie przygotowanych zostało 22 tys. miejsc paletowych a dziennie obsługiwanych będzie 100 tys. kartonów wysyłanych do sklepów sieci Carrefour, zastosowano najnowsze rozwiązania i systemy logistyczne. Wyodrębniono strefy z kontrolowaną temperaturą do przechowywania wrażliwych artykułów takich jak mięso i nabiał (temperatura 0-2°C) oraz owoce i warzywa (temperatura 4-7°C). Zgodnie z polityką Zrównoważonego Rozwoju ID Logistics i sieci Carrefour, zastosowane zostały także różne rozwiązania pro-ekologiczne, na przykład oświetlenie typu LED.

 

ID Logistics współpracuje z Carrefour Polska

Nowe Centrum Dystrybucji Carrefour w Bydgoszczy jest trzecim centrum dystrybucji sieci handlowej obsługiwanym przez ID Logistics w Polsce. Firma zarządza już dwoma magazynami Carrefour w Będzinie i Piotrkowie Trybunalskim. Z magazynu w Będzinie o powierzchni 42 tys. m² zaopatrywane są sklepy w południowej Polsce. Natomiast z magazynu w Piotrkowie Trybunalskim o powierzchni 19 tys. m² dostarczane są świeże produkty do sklepów w centralnej i północnej części kraju.

 

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Olek
Olek 26.04.2017, 21:38
Nie ma się co martwić, jeśli komuś się nie uda - inne miejsca pracy czekają na każdego http://www.gowork.pl/praca/bydgoszcz;l , kto jest w stanie podjąć się wyzwania. Bez doświadczenia czy w zawodach technicznych też można pracę znaleźć - to zaleta spadku bezrobocia.

Pozostałe