Wandal z Solca zatrzymany

  • 27.01.2022, 16:20
  • KB
Wandal z Solca zatrzymany KWP
Policjanci z Solca Kujawskiego zatrzymali 24-latka podejrzanego o uszkodzenie mienia. Mężczyzna wybił pałką teleskopową szyby w pomieszczeniach kasowych parku rozrywki. Przestępstwo miało charakter chuligański. Teraz może mu grozić znacznie wyższa kara.

Wszystko miało swój początek w połowie stycznia, wówczas policjanci z Solca Kujawskiego zostali powiadomieni o wybiciu trzech szyb w pomieszczeniach kasowych parku rozrywki na terenie miasta. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Na miejscu zabezpieczyli też ślady i monitoring.

Z zebranych informacji wynikało, że do zdarzenia doszło nad ranem. Sprawca przy pomocy pałki teleskopowej uszkodził szyby w oknach pomieszczeń kasowych. Straty oszacowano na blisko 13 000 złotych. Funkcjonariusze na podstawie rysopisu typowali podejrzewanego.

We wtorek (25.01.2022) około godziny 23:30 patrol przejeżdżający w pobliżu dworca PKP zauważył mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi sprawcy uszkodzenia szyb. Mężczyzna na widok mundurowych zaczął uciekać. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali go na jednym z peronów. Zatrzymany miał przy sobie pałkę teleskopową. 24-latek został doprowadzony do policyjnego aresztu.

Śledczy z Solca Kujawskiego na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanemu zarzut uszkodzenia mienia o charakterze chuligańskim. Podejrzany przyznał się do winy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje już sąd.         

 
KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe