Zabytkowy budynek przy Chodkiewicza przejdzie modernizację

  • 17.02.2017, 15:11 (aktualizacja 17.02.2017 15:36)
  • KB
Zabytkowy budynek przy Chodkiewicza przejdzie modernizację TBi Architekci
Pracownia projektowa TBi Architekci z Gdańska stworzyła projekt remontu budynku przy ul. Chodkiewicza 32, w którym niegdyś mieścił się sierociniec.

Już niedługo budynek ten będzie służył Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Warto wiedzieć, że obiekt został zbudowany  z przeznaczeniem na dom sierot. W 1920 roku nieruchomość została przejęta przez gminę Bydgoszcz. Nadal prowadzony był tam sierociniec. W czasie wojny mieścił się tam niemiecki szpital wojskowy. Od 1965 roku budynek był użytkowany przez funkcjonariuszy milicji. 

Bitbay 3.0 nadchodzi !

Jak podaje bydgoski ratusz, obecnie inwestycją zarządza Komenda Wojewódzka Policji, która zleciła przygotowanie dokumentacji projektowej niezbędnej do remontu. Zakłada ona między innymi odnowienie elewacji i wymianę pokrycia dachowego. Poza tym wymieniona ma być stolarka okienna i drzwiowa oraz witraże. Projekt został pozytywnie uzgodniony przez Miejskiego Konserwatora Zabytków. Pod koniec ubiegłego roku wydane zostało też pozwolenie budowę obejmujące przebudowę budynku frontowego KMP w Bydgoszczy oraz przebudowę i rozbudowę oficyny na potrzeby Centrum Dowodzenia Policji wraz z budową wolnostojącego masztu i infrastruktury technicznej. Warto dodać, że projekt opracowała pracownia architektoniczna, która wcześniej przygotowała dokumentację budowanego lodowiska.

Projekt przygotowany na zlecenie KWP w Bydgoszczy wpisuje się w działania rewitalizacyjne  podejmowane przez miasto. W ubiegłym roku zmodernizowana została ulica Chodkiewicza na odcinku od Sułkowskiego do Wyszyńskiego. W ramach tej inwestycji zmodernizowano torowisko i jezdnie, a wzdłuż ulicy zbudowano drogę rowerową, nowe chodniki i stylowe oświetlenie.  Zadanie kosztowało 23 mln zł.

Poniżej przedstawiamy wizualizacje inwestycji, które zaprojektowała i udostępniła PRACOWNIA PROJEKTOWA TBi ARCHITEKCI z Gdańska. 

KB

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe