Trasa Uniwersytecka. Drugi etap coraz bliżej

  • 16.02.2017, 15:16
  • KB
Trasa Uniwersytecka. Drugi etap coraz bliżej pixabay
Szacowany koszt tej inwestycji to 50 mln zł. Ułatwi ona dojazd na osiedla Wyżyny, Glinki i do Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Nad ul. Jana Pawła II powstanie wiadukt. Zmodernizowana będzie ul. Glinki do ul. Magnuszewskiej.

Bydgoszcz przygotowuje się do  kolejnej dużej inwestycji. Warto wiedzieć, że budowa zakłada przede wszystkim stworzenie nowej, blisko 500-metrowej ulicy łączącej Wojska Polskiego z al. Jana Pawła II i ul. Glinki.  Na odcinku od Wojska Polskiego do ul. Ujejskiego zaprojektowano dwie jezdnie o szerokości 7 m.

Obie jezdnie będą posiadać, po swoich zewnętrznych stronach, ścieżki rowerowe i chodniki. Dodatkowo w tym rejonie zostanie przebudowane skrzyżowanie ul. Ujejskiego z ul. Karpacką.

W tym miejscu ma powstać 4-wlotowe rondo. Nad ulicą Jana Pawła II powstanie wiadukt. Dzięki temu ruch w ciągu ważnej drogi krajowej będzie odbywał się bezkolizyjnie.  

Zmodernizowana zostanie również ulica Glinki na odcinku od Cmentarnej do skrzyżowania z Magnuszewską, gdzie wybudowane zostanie również rondo.

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe