Prezydent Bruski pisze do Andrzeja Walkowiaka

  • 16.02.2017, 14:38
  • KB
Prezydent Bruski pisze do Andrzeja Walkowiaka KB archiwum
Prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski skierował List Otwarty do radnego sejmiku województwa, p. Andrzeja Walkowiaka, w związku z informacją opublikowaną w dzisiejszym wydaniu Gazety Pomorskiej ("Prezydenci, burmistrzowie i wójtowie tylko dwa razy").

W nawiązaniu do wywiadu prasowego, którego udzielił Pan Gazecie Pomorskiej (wydanie z dnia 16 lutego 2017 r.), wyrażam stanowczy sprzeciw, wobec wielu słów i zdań, które są bezpodstawnym zarzutem stawianym samorządowcom oddanym pracy dla dobra lokalnych społeczności.

Występuję w imieniu ponad osiemdziesięciu wójtów, burmistrzów i prezydentów gmin i miast oraz starostów powiatów województwa kujawsko-pomorskiego, z którymi spotkałem się w miniony piątek i podpisałem wspólne stanowisko „w sprawie zagrożeń
dla samorządności terytorialnej w Polsce”.

Określił nas Pan na łamach prasy „małymi kacykami”, a obywateli biorących udział w wyborach nazwał „klanami wyborców”. To bardzo obraźliwe.

Nie możemy jednak przede wszystkim przejść obojętnie wobec publicznej deklaracji, którą interpretować można jako pomówienie. Powiedział Pan: „Wielokrotnie słyszałem o tym, że jakiś wójt trzęsie gminą, zatrudnia wyłącznie swoich, pojawia się nepotyzm
i powstają korupcyjne struktury.”

W związku z tymi słowami, proszę o publiczne podanie konkretnych przykładów albo zaprzestanie ferowania takich wyroków. Są od tego odpowiednie, państwowe instytucje i służby, takie jak Policja, Prokuratura, Sądy, Centralne Biuro Antykorupcyjne, Regionalna Izba Obrachunkowa i inne.

Apeluję o powściągliwość w publicznej dyskusji, a także docenienie ogromnej roli i zasług lokalnych samorządów w rozwoju Polski. Nasze – wójtów, burmistrzów i prezydentów – kompetencje, uczciwość i skuteczność działania weryfikowane są w najlepszy, demokratyczny sposób – co cztery lata. Dotyczy to także Pana, jako przedstawiciela Bydgoszczy w Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Nie odbierajmy mieszkańcom wolności i możliwości decydowania o swoich reprezentantach.

 

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe