Na trasie S5 rozpoczynają się pierwsze badania archeologiczne

  • 15.02.2017, 16:17
  • KB
Na trasie S5 rozpoczynają się pierwsze badania archeologiczne pixabay
Jak podaje bydgoski oddział GDDKiA 13 lutego br. podpisano umowy na wykonanie pierwszych badań archeologicznych na trasie przyszłej budowy drogi ekspresowej S5.

Podpisane umowy dotyczą wykonania badań wykopaliskowych na wybranych stanowiskach archeologicznych 1 i 3 odcinka planowanej trasy ( Nowe Marzy-Dworzysko; Aleksandrowo- Tryszczyn). W następnych tygodniach planowane jest podpisanie umów na kolejne stanowiska znajdujące się na trasie przyszłej budowy.

Warto jednak zaznaczyć, że wszystkie stanowiska planowane do badań przed uzyskaniem ZRID, znajdują się wyłącznie na obszarach zarządzanych przez Skarb Państwa (Lasy Państwowe, Agencje Nieruchomości Rolnych, Gminy). Są to więc tereny do których Inwestor (GDDKiA ) ma dostęp po zawarciu stosownych porozumień i uzyskaniu odpowiednich pozwoleń.

Badania pozostałych stanowisk archeologicznych na trasie drogi ekspresowej S5, rozpoczną się dopiero po uzyskaniu decyzji ZRID.Obowiązek wykonania badań narzucany został Inwestorowi na etapie uzgodnień przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

 

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe