Rybi Rynek przestanie straszyć. Teatr Kameralny zostanie zmodernizowany i przebudowany

  • 14.02.2017, 15:23
  • KB
Rybi Rynek przestanie straszyć. Teatr Kameralny zostanie zmodernizowany i przebudowany Wizualizacje inwestycji
Wygląda na to, że bydgoskie centrum będzie coraz bardziej estetyczne. Budynek po Teatrze Kameralnym przejdzie modernizację.

Jak podawał wcześniej ratusz obiekt ma pełnić funkcję sceny teatralnej dla dzieci i młodzieży. W przebudowanym teatrze w przestrzeni dla odbiorców znajdą się między innymi duża sala z widownią na 180-200 miejsc o układzie amfiteatralnym, sala kameralna o charakterze wielofunkcyjnym, hol wejściowy z kasami i pomieszczeniami obsługi widzów, foyer, szatnie, sale spotkań, prezentacji, edukacji oraz ogólnodostępną kawiarenkę. 

W miejscu dla artystów projektanci muszą uwzględnić m.in. funkcjonalną scenę z pełnym wyposażeniem, magazyny, garderobę, pomieszczenia techniczne i socjalne oraz  salę prób scenicznych.

Warto wiedzieć, że budynek Teatru Kameralnego przy ul. Grodzkiej 14–16 powstał w latach 50. XIX wieku. Początkowo mieścił restaurację z kręgielnią i ogrodem, będąc jednym z kilkunastu działających w Bydgoszczy kompleksów restauracyjno-rozrywkowych typu Établissement. Kompleks ten zyskał popularność po nabyciu go przez Jakuba Wicherta, który go rozbudował i poszerzył program użytkowy. W 1897 r. architekt Karl Bergner zaprojektował salę bankietowo-teatralną na 600 osób o neobarokowym wystroju. W zespole Wicherta była winiarnia, piwiarnia, letni ogród, restauracja pod nazwą „Alt-Bromberg” (Stara Bydgoszcz), a sala była miejscem w którym odbywały się liczne bale, koncerty, występy teatralne, rewiowe i kabaretowe.

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe