Czym jest radykalizm? Dowiemy się w Teatrze Polskim

  • 14.02.2017, 14:14
  • KB
Czym jest radykalizm? Dowiemy się w Teatrze Polskim fot. Materiały prasowe
Katarzyna Szyngiera i Mirosław Wlekły przygotowują w Teatrze Polskim w Bydgoszczy drugi wspólny spektakl. Tym razem zajęli się funkcjonowaniem różnych grup wyznaniowych w Europie. Premierze towarzyszy debata z udziałem wyjątkowych gości.

Wielu młodych ludzi pociąga wizja radykalnej przebudowy społeczeństwa.

Gdzie się rodzi radykalizm?

Czego młodzi w nim szukają?

Czy znajdują?

– Każdy człowiek jest potencjalnym radykałem. W szczególności młodzi buntują się przeciw temu, co zastali, chcą być inni niż ich rodzice. Chcą łamać normy, zmieniać podstawy świata i jego struktury. We wszystkich widzę możliwość radykalizacji. Ja też jestem potencjalnym radykałem – stwierdza Carlos Perez, kulturysta, autor książek o pedagogice, zdeklarowany ateista. Jako właściciel siłowni zajmuje się aktywizowaniem młodzieży w Molenbeek, dzielnicy Brukseli znanej z tego, że pochodzi z niej wielu islamskich zamachowców, a aż 80-ciu jej mieszkańców wyjechało na dżihad.

Do Bydgoszczy przyjedzie wraz z innymi mieszkańcami Molenbeek: imamem Jamalem Habbachichem, rzecznikiem 16 meczetów w dzielnicy oraz księdzem Aurélienem Saniko, który zorganizował w kościele ucztę z okazji zakończenia ramadanu dla kilkuset muzułmanów, chrześcijan i Żydów. Rozmowę poprowadzi Beata Kowalska, socjolożka z Uniwersytetu Jagiellońskiego zajmująca się m.in. muzułmańskim aktywizmem.

Termin: 25 lutego o godz. 16.30, Górne Foyer TPB

Wstęp wolny!

 

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe