Co zwiedzać w polskich miastach? Poznań, Wrocław, Kraków i Olsztyn zapraszają

Co zwiedzać w polskich miastach? Poznań, Wrocław, Kraków i Olsztyn zapraszają
Miasta takie jak Poznań, Wrocław, Kraków czy Olsztyn kryją w sobie wiele atrakcji, dzięki czemu nawet w zimowe, chłodne dni nikt się w nich nie nudzi. Podpowiadamy, co zwiedzić w każdym z nich, by przyjemnie spędzić dzień lub weekend.

Kraków – dawna stolica Polski

W Krakowie zwiedzanie najlepiej rozpocząć od Trasy Królewskiej, czyli traktu rozciągającego się od placu Matejki i prowadzącego do Wawelu. Zwiedzanie zaczyna się od kościoła Św. Floriana, przechodząc następnie obok Barbakanu przez Bramę Floriańską na Stare Miasto. Tam kolejno zwiedza się Rynek Główny, Sukiennice, kościół Św. Wojciecha, samotną wieżę oraz Kościół Mariacki. W chłodne dni warto następnie udać się do jednej z restauracji, które mieszczą się w piwnicach – można w nich skosztować lokalnych specjałów i napić się wybornego, grzanego piwa. Stamtąd można udać się na Wzgórze Wawelskie i zwiedzić Zamek Królewski. Na koniec nie można pominąć ziejącego ogniem Smoka Wawelskiego i Smoczej Jamy, będącej w rzeczywistości jaskinią krasową. Jeżeli ma się więcej czasu na zwiedzanie, w Krakowie można skorzystać z usług wypożyczalni samochodów Kraków i wybrać się do Kopalni Soli w Wieliczce.

Poznań – miasto pełne kamienic

Poznań wyróżnia ogromna ilość zabytkowych kamienic znajdujących się w każdej części miasta. Jeśli jest się ich miłośnikiem, nie sposób zobaczyć ich wszystkich, przemieszczając się pieszo – wypożyczalnia samochodów Poznań umożliwi szybkie poruszanie się po mieście. Turyści powinni również zobaczyć Ratusz z Koziołkami, który jest najsłynniejszym zabytkiem w całym mieście. W jego wnętrzu znajduje się muzeum. Odwiedzając Poznań, obowiązkowo powinno się skosztować znanych w całym kraju Rogali Świętomarcińskich, które są kaloryczne, lecz zapewniają wiele energii do zwiedzania miasta. Jeśli spędza się w Poznaniu więcej niż jeden dzień i wypożyczy się samochód, warto wybrać się na wycieczkę do Wielkopolskiego Parku Narodowego. Przy dłuższym wynajmie można również spojrzeć na ofertę innej wypożyczalni samochodów w Poznaniu.

W stolicy Wielkopolski na zwiedzających czeka również Katedra Poznańska, istniejąca od 968 roku i będąca miejscem pochówku pierwszych władców Polski. Fara, będąca perełką architektury barokowej, Biblioteka Raczyńskich wzorowana na paryskim Luwrze, a także Zamek Królewski i Plac Adama Mickiewicza należą do kolejnych punktów obowiązkowych na turystycznej mapie Poznania. Miłośnicy historii będą natomiast zachwyceni, gdy zwiedzą Poznańską Cytadelę.

Wrocław – miasto spotkań

Wrocław, nazywany miastem spotkań, jest przyjaznym miejscem zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. W mieście obowiązkowo trzeba zwiedzić Rynek, gdzie znajduje się najsłynniejsza restauracja we Wrocławiu – Piwnica Świdnicka. Z Rynku można udać się na Ostrów Tumski oraz do Dzielnicy Czterech Wyznań, gdzie tuż obok siebie znajdują się świątynie: katolicka, prawosławna, ewangelicka oraz żydowska. Turystów zachwyci też Biblioteka Ossolineum, barokowy budynek główny Uniwersytetu Wrocławskiego oraz rejs do Odrze. Z przystani w pobliżu Ostrowa Tumskiego można popłynąć wprost do Zoo, które nawet w czasie zimy zachwyca dorosłych oraz dzieci. Na szczególną uwagę zasługuje Afrykarium, w którym można zapoznać się z florą i fauną Afryki.

Przyjezdnych zachwyca także Hala Stulecia, w której mieści się Centrum Poznawcze, oraz niesamowita Fontanna Multimedialna – znajduje się ona w oddaleniu od ścisłego centrum miasta, dlatego najszybciej można się tam dostać, korzystając z samochodu wypożyczonego w firmie wynajem samochodów Wrocław. Niedaleko Hali Stulecia zlokalizowany jest Ogród Japoński, stanowiący fragment najstarszego w mieście terenu zielonego – Parku Szczytnickiego. Ponadto dzieci będą zachwycone, gdy rodzice zabiorą je do Humanitarium, znajdującego się na obrzeżach miasta.

Olsztyn – miasto w krainie jezior

Olsztyn na Mazurach jest miastem, które przyciąga głównie miłośników przepięknej mazurskiej przyrody oraz wypoczywania pod żaglami bądź podczas spływów kajakowych. Zimą pogoda nie sprzyja żeglowaniu, jednak dla turystów nie jest to przeszkodą do odwiedzania miasta. W centrum Olsztyna mieszczą się liczne zabytki architektury, które doskonale oddają historię miasta założonego w 1353 roku. Przyjezdni najchętniej odwiedzają Wysoką Bramę oraz Zamek Kapituły, leżący na Szlaku Zamków Gotyckich. Dzieci zachwyca natomiast Planetarium, w którym odbywają się pokazy nawet dla dzieci 4-letnich.

W zimowe dni można wybrać się ponadto do okolicznych lasów, w których oddycha się powietrzem najczystszym w całym kraju. Aby dostać się tam szybciej, warto skorzystać z oferty wypożyczalni samochodów Olsztyn. Dzięki możliwości skorzystania z wypożyczonego samochodu bez trudu dotrze się również nad jeziora leżące w granicach Olsztyna, by tam wybrać się na spacer doskonale przygotowanymi trasami turystycznymi wraz ze ścieżkami edukacyjnymi. Dodatkowo nad jeziorami można udać się na posiłek do klimatycznych restauracji, tłumnie odwiedzanych przez turystów przez cały rok.

 

Artykuł sponsorowany

grupatipmedia_
Podziel się:
 

Pozostałe