Doszło do zatrzymania małżeństwa podejrzewanego o znęcanie się nad zwierzętami

  • 10.02.2017, 12:39
  • KB
Doszło do zatrzymania małżeństwa podejrzewanego o znęcanie się nad zwierzętami pixabay
Są już efekty działań w sprawie Makabrycznej Hodowli Zwierząt w Dobrczu.

Policjanci zatrzymali osoby na polecenie prokuratora. Sprawa dotyczy jednej z hodowli psów na terenie powiatu bydgoskiego. Funkcjonariusze czekają na opinie biegłego.

Wczoraj (09.02.2017) wieczorem policjanci z Koronowa oraz bydgoskiego Błonia zatrzymali, na polecenie prokuratora Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ, dwie osoby do sprawy hodowli psów. Małżeństwo trafiło do policyjnego aresztu. W sprawie gromadzony jest materiał dowodowy. O ich dalszym losie oraz zarzutach zadecyduje już prokurator.

Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się od zgłoszenia otrzymanego w minioną sobotę (04.02.2017). Wynikało z niego, że na jednej z posesji w powiecie bydgoskim znajdują się zwierzęta, których stan zdrowia budzi zastrzeżenia.

Policjanci z Koronowa wspólnie z lekarzem weterynarii oraz biegłym sprawdzili wskazany adres. Tam po oględzinach, policjanci zabezpieczyli łącznie 152 psy oraz 25 kotów. Zwierzęta zostały przekazane pod opiekę jednej z organizacji społecznej zajmującej się pomocą zwierzętom.

Materiały sprawy zostały przekazane do prokuratury. Funkcjonariusze czekają na opinie biegłego, która pozwoli na podjęcie dalszych kroków w sprawie.

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe