Na skrzyżowaniu Armii Krajowej i Gdańskiej będzie bezpieczniej. Powstanie sygnalizacja świetlna!

  • 10.02.2017, 11:35 (aktualizacja 10.02.2017 12:18)
  • KB
Na skrzyżowaniu Armii Krajowej i Gdańskiej będzie bezpieczniej. Powstanie sygnalizacja świetlna! pixabay
Dzięki nowej inwestycji wyjazd z ulicy Gdańskiej w kierunku Osielska będzie łatwiejszy. Jak podaje ratusz obecnie trwa wybór projektanta, który zajmie się przygotowaniem specjalnej dokumentacji do realizacji tego celu.

Takie rozwiązanie ma ułatwić wyjazd z Bydgoszczy gdyż, jak wiemy skrzyżowanie to jest bardzo niebezpieczne i właśnie w tym miejscu odbywa się wzmożony ruch. Wiadomo już, że sygnalizacja będzie wykonana na obecnym układzie geometrycznym skrzyżowania z niewielką korektą łuku na wlocie ul. Gdańskiej, wyznaczeniem zatoki autobusowej przy jezdni zachodniej ul. Armii Krajowej oraz wykonaniem brakujących chodników koniecznych do skomunikowania wszystkich przyległych obszarów.

Jak podaje Urząd Miasta przybiżony koszt tego zadania to około 200 tysięcy złotych. Przy realizacji zadania ZDMiKP zamierza wykorzystać część sygnalizatorów wymienionych podczas wdrażania na terenie centrum Bydgoszczy systemu ITS.

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe