Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Za nami Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo

W miniony weekend (22-23 maja) w Pile rozegrano Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo. Na starcie stanęło kilkuset judoków kobiet i mężczyzn z ponad 40 Uczelni Wyższych z całej Polski.
Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo

W zawodach walczyli również akademicy z naszego regionu.  W kategorii mężczyzn najlepiej wypadł Mateusz Garbacz z Wyższej Szkoły Gospodarki, który zdobył złoty medal w kategorii do 73 kg. Walczyli również zapaśnicy  Adam Górzyński, oraz Hubert Wróbel, którym jednak nie udało się przebić do strefy medalowej.

Swoich kolegów z WSG wspomagał Artur Pujszo - ubiegłoroczny Mistrz Polski wagi ciężkiej, który tym razem zadebiutował jak "fight secundant".

Drugi medal - srebrny wywalczył Szymon Śmiegel z UMK w Toruniu w kategorii do 60 kg. W punktacji generalnej na medalowych pozycjach uplasowały sie tradycyjnie zespoły z Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku przed reprezentacją Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz zespołem Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

O ocenę występu bydgoskich wojowników poprosiliśmy akademickiego trenera Judo i Jiu Jitsu -  Ryszarda Pujszo:

- Złoty medal i sposób walki Mateusza cieszy, jestem wdzięczny również bydgoskim zapaśnikom, których waleczność w Judo przyczyniła się do dobrego miejsca WSG w punktacji drużynowej.

Jako ciekawostkę mogę dodać, że już za kilka dni lecimy na Cypr gdzie zarówno Mateusz Garbacz jak i Artur Pujszo będą walczyć o medale w Mistrzostwach Europy w Sambo. - Komentuje trener.

Wszystkim zawodnikom życzymy sukcesu oraz trzymamy kciuki. (red.)