Nowe tramwaje dla Bydgoszczy

  • 17.01.2017, 13:28 (aktualizacja 17.01.2017 14:36)
  • KB
Nowe tramwaje dla Bydgoszczy KB
Przetarg na dostawę nowych tramwajów dla Bydgoszczy wygrała firma PESA która spełniła wszystkie wymagania. Przetarg został ogłoszony w listopadzie. W sumie zamówionych zostało 18 nowoczesnych pojazdów szynowych.

Do przetargu stanęła bydgoska PESA oraz Solaris. Bydgoska firma złożyła ofertę opiewającą na 141,1 mln zł brutto, Solaris ostatecznie nie złożył oferty. Zakup pojazdów szynowych jak i modernizacja pętli Kapuściska oraz rozbudowa ul. Kujawskiej zostanie sfinansowana po części ze środków Unii Europejskiej. Nowymi maszynami będą sprawdzone już na torowiskach Bydgoszczy tramwaje typu Swing (122NaB). Pierwsze tramwaje z nowego zamówienia mają wyjechać na torowiska w tym roku, a pozostałe zostaną dostarczone w 2018 roku. Pojazdy będą wykorzystywane przede wszystkim przy obsłudze górnego tarasu miasta oraz nowego łącznika z centrum Bydgoszczy w ciągu ulicy Kujawskiej.

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Adam
Adam 18.01.2017, 13:29
Nic tylko się cieszyć, super tramwaje od naszej firmy z Bydgoszczy.

Pozostałe