Pozbądź się odpadów komunalnych razem z choinkami

  • 9.01.2017, 05:34
  • KB
 Pozbądź się odpadów komunalnych razem z choinkami pixabay
Mieszkańcy Bydgoszczy, posiadający jeszcze w domach świąteczne choinki będą mogli pozbyć się, podczas wywozu odpadów komunalnych. Jak podaje ratusz, termin ich wywozu ogłoszony będzie bezpośrednio przez firmy świadczące tę usługę na danym osiedlu.

Warto wiedzieć, że odbiór choinek będzie realizowany w terminach wywozu odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Osoby, które nie otrzymały nowego harmonogramu odbioru odpadów, proszone są o kontaktowanie się bezpośrednio z firmą obsługującą dany rejon miasta. Przypominamy podział na rejony:

Osiedla obsługiwanych przez MKUO ProNatura Sp. z o.o. (tel. 52-522-22-88 lub 609-669-941): Błonie, Górzyskowo, Miedzyń – Prądy, Wilczak – Jary, Glinki – Rupienica, Wyżyny, Szwederowo, Wzgórze Wolności

Osiedla obsługiwane przez Corimp Sp. z o.o.(tel. 52-320-81-85): Tereny Nadwiślańskie,  Tatrzańskie, Stary Fordon, Kapuściska, Zimne Wody – Czersko Polskie, Łęgnowo, Łęgnowo – Wieś

Osiedla obsługiwane przez Remondis Bydgoszcz Sp. z o.o. (tel. 52-342-19-93 lub 52-342-74-40): Nowy Fordon, Bydgoszcz Wschód –Siernieczek – Brdyujście, Leśne, Bartodzieje, Jachcice, Bielawy, Bocianowo – Śródmieście – Stare Miasto, Smukała – Opławiec – Janowo, Piaski, Czyżkówko, Okole, Flisy, Osowa Góra.

Przypominamy także, że aktualnie nie jest już prowadzona zbiórka odpadów zielonych. Kolejny sezon odbioru tych odpadów rozpocznie się 15 kwietnia br. i aż do 15 grudnia będzie realizowany wg harmonogramów dla poszczególnych nieruchomości. Z zabudowy jednorodzinnej i z ogródków działkowych – odpady zielone będą odbierane co 7 dni (w okresie od 1 listopada do 15 grudnia odpady zielone odbierane są co 14 dni), z zabudowy wielorodzinnej – nie częściej niż 15 razy w ciągu roku kalendarzowego (odpady odbierane po zgłoszeniu).

Wraz z początkiem roku nie uległa zmianie opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Dla nieruchomości zamieszkałych stanowi ona iloczyn liczby mieszkańców, zamieszkujących daną nieruchomość oraz stawki opłat: 13 zł (od osoby zamieszkującej w przypadku prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów) lub 39 zł (od osoby zamieszkującej w przypadku, gdy nie jest prowadzona selektywna zbiórka odpadów).

Właściciele nieruchomości, którzy w roku 2016 złożyli deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, w przypadku gdy nie nastąpiły na nieruchomości żadne zmiany, nie mają obowiązku złożenia nowej deklaracji na rok 2017.  

Deklaracje można składać w siedzibie Biura Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta Bydgoszczy w Punkcie Przyjmowania Deklaracji, ul. Wojska Polskiego 65, parter, pok. 66, w godzinach funkcjonowania Urzędu lub przesłać na adres: Urząd Miasta Bydgoszczy – Biuro Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi, ul. Wojska Polskiego 65, 85-825 Bydgoszcz. Można to także zrobić przez ePUAP.

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe