Mieszkańcy bydgoskich Jachcic mają nową bibliotekę

  • 4.01.2017, 14:48 (aktualizacja 04.01.2017 18:23)
  • UMB
Mieszkańcy bydgoskich Jachcic mają nową bibliotekę Materiały prasowe
Prace nad budową nowej biblioteki na Jachcicach zostały zakończone. Nowa filia jest w stanie pomieścić ponad 14 tys. woluminów, w tym całkiem nowy księgozbiór dla dzieci.

Biblioteka znajduje się przy ul. Czołgistów w Bydgoszczy i stanowi jednokondygnacyjny budynek. Czytelnia została zaprojektowana w taki sposób, aby stworzyć możliwości rozbudowy jej w przyszłości. Na 150 metrach kwadratowych znajdują się dwa przestronne pomieszczenia, hol główny i część sanitarno- socjalna. Jedno z pomieszczeń ma być strefą dla dzieci i dodatkowo pełnić funkcję salki szkoleń, spotkań czy warsztatów. Druga sala to czytelnia.

Filia WiMBP na Jachcicach ma być także jedną z najnowocześniejszych filii bibliotecznych w Bydgoszczy. Dzięki miejskiej dotacji na nowe technologie, biblioteka zostanie wyposażona m. in. w interaktywne edukacyjne podłogi, lego mindstorm, konsole do gier, a także stanowiska komputerowe dla czytelników, tablety, ekrany i czytniki do ebooków.
Zbiór książek na początek liczyć będzie ok. 14 tys. woluminów, w tym duży odsetek stanowić będą nowości wydawnicze. Co ważne, księgozbiór dla dzieci został stworzony od podstaw.

Gotowy budynek przekazano już Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy. Na zagospodarowanie czeka jeszcze teren wokół czytelni – nasadzenie zieleni i budowa podjazdu oraz chodnika mają zakończyć się – zależnie od pogody – wiosną tego roku. Wtedy też wstępnie planowane jest otwarcie nowej biblioteki. Inwestycja kosztowała 570 tys. zł.

UMB

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe