Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

LOTTO-Bydgostia podsumowuje sezon

Rok 2016 był dla zawodników bydgoskiego klubu bardzo udany.

Autor: LOTTO-Bydgostia

Wioślarki i wioślarze LOTTO-Bydgostia na Igrzyskach XXXI Olimpiady w Rio de Janeiro wywalczyli dwa medale: złoty i brązowy. To piąte z rzędu Igrzyska Olimpijskie z których nasi zawodnicy reprezentujący Polskę wracają z medalami.

Wyniki w Rio 2016 sportowców LOTTO-Bydgostia:

- Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj (dwójka podwójna) – złoty medal,
- Monika Ciaciuch (czwórka podwójna) – brązowy medal,
- Dariusz Radosz (czwórka podwójna) – IV miejsce,
- Mikołaj Burda (ósemka) – V miejsce,
- Martyna Mikołajczak (dwójka podwójna kategorii lekkiej) – VII miejsce,
- Anna Wierzbowska, Maria Wierzbowska (dwójka bez sternika) – X miejsce. Trenerami klubowymi wioślarek i wioślarzy LOTTO-Bydgostia są: Michał Kozłowski, Bartłomiej Pawełczak i Marian Drażdżewski.

Wioślarki i wioślarze LOTTO-Bydgostia na regatach rangi Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata, czy Mistrzostw Europy w reprezentacyjnych osadach Polski wywalczyli w 2016 roku  9 medali, w tym 4 złote, 2 srebrne i 3 brązowe.

W rywalizacji krajowej LOTTO-Bydgostia zdobyła tytuł Drużynowego Mistrza Polski – po raz 28. w historii klubu, w tym po raz 24. z rzędu od 1993r.

Na tegorocznych Mistrzostwach Polski w różnych kategoriach wiekowych wioślarki i wioślarze LOTTO-Bydgostia wywalczyli łącznie 77 medali, w tym 36 złotych, 25 srebrnych i 16 brązowych.