Centrum Zdrowia Bydgoszcz Leśna – nowe otwarcie

 • 02.12.2019, 11:47
 • KB
Centrum Zdrowia Bydgoszcz Leśna – nowe otwarcie Przychodnia Bydgoszcz Leśna
W miejscu dawnej przychodni przy ul. Czerkaskiej 22 na bydgoskim Osiedlu Leśnym powstała nowa placówka medyczna. Z jej usług mogą korzystać pacjenci, nie tylko z okolicy, ale z całego miasta.

W Centrum Zdrowia Bydgoszcz Leśna można skorzystać nie tylko z podstawowej opieki medycznej, ale i umówić się na konsultację z wieloma specjalistami. - Przychodnia świadczy usługi zarówno w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, jak i na zasadach komercyjnych – mówi lek. med. Urszula Puczkowska, prowadząca Centrum Zdrowia Bydgoszcz Leśna, klinicysta i praktyk. - To niewątpliwe ułatwienie – pacjent może dokonywać własnych wyborów. Poza tym, kładziemy nacisk na różnorodność oferty, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że pacjenci cenią sobie możliwość konsultacji z wieloma specjalistami w jednym miejscu.

Zdrowie dzieci

W Centrum możliwe jest, między innymi, przeprowadzenie badań kontrolno-bilansowych, które pozwalają na kompleksową ocenę zdrowia dziecka. Jeśli u malucha zostaną stwierdzone nieprawidłowości w pracy i rozwoju układu nerwowego jest on kierowany na zajęcia rehabilitacji sensorycznej. Odpowiednie ćwiczenia pomagają zintegrować pracę wszystkich zmysłów, co z kolei prowadzi do zrównoważonego rozwoju dziecka. – Istnieją również inne metody wspierania rozwoju dziecka – mówi Urszula Puczkowska. – To na przykład terapia behawioralna. Bazuje ona na uczeniu dzieci potrzebnych umiejętności (ich zakres określa wcześniejsza diagnoza), przy jednoczesnym stosowaniu programu eliminowania zachowań niepożądanych. Terapia ta jest podstawą w wielu schorzeniach, w tym u dzieci ze spektrum autyzmu. Jest też stosowana w pracy z dziećmi, o których mówimy, że są „niezdiagnozowane”, czyli mają problemy na przykład z odnalezieniem się w grupie rówieśniczej. Są nieśmiałe lub wycofane.

Zdrowi seniorzy

Kluby Seniora, jak ten działający przy Centrum Zdrowia Bydgoszcz Leśna są miejscem spotkań dla osób starszych. Dzięki nim seniorzy mogą pobyć z rówieśnikami, porozmawiać, wspólnie wziąć udział w zajęciach pozwalających trzymać w formie i ciało i umysł.  – Takie kluby sprawiają, że seniorzy mają ochotę na wyjście ze swoich czterech ścian, nie wycofują się społecznie. Samotność nie tylko prowadzi do depresji, tak przecież częstej wśród osób starszych. Powoduje też problemy z leczeniem chorób przewlekłych. Bliskość drugiego człowieka jest bardzo ważna – wyjaśnia lek. med. Puczkowska.

W Klubach Seniorów prowadzonych w sposób profesjonalny odbywają się nie tylko zajęcia rozwijające umysł, takie jak warsztaty rękodzieła. Ważne jest też ciało, a więc taniec, gimnastyka i… wspólne spacery.

- Wielu seniorów cierpi z powodu chorób przewlekłych. Często nie potrafią poradzić sobie z nimi. Zaniedbują odpowiednią dietę, nie dostosowują swoich aktywności życiowych do rodzaju schorzenia.  Dlatego planujemy otwarcie przestrzeni Bionaturmed, w której będzie można zadbać o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne korzystając z porad specjalistów zdrowego żywienia – mówi Urszula Puczkowska. – Oczywiście, z tej przestrzeni będą mogły korzystać również  osoby młode, które chcą zadbać o swoje zdrowie.

Nowa deklaracja

Z oferty przychodni, w ramach świadczeń opłacanych przez NFZ, skorzystać może każdy, kto złoży deklarację wyboru lekarza, pielęgniarki POZ i położnej w nowej przychodni.

Dotyczy to również osób wcześniej  zapisanych do placówki przy ulicy Czerkaskiej. Ponowne uruchomienie przychodni, która zarządzana jest teraz  przez zupełnie inny podmiot, nie oznacza automatycznego przeniesienia karty pacjenta do nowo powstałej placówki. - Pragniemy na to wyczulić wszystkich, którzy kiedyś korzystali ze wsparcia działającej  tu dawniej przychodni – podkreśla zarządzająca Centrum Zdrowia, Urszula Puczkowska. - Zgodnie z sugestią NFZ konieczne jest ponowne złożenie deklaracji.

Ważne dla pacjentów

Pacjenci, którzy korzystali z dawnej przychodni przy  ul. Czerkaskiej 22 i chcą dalej korzystać z usług  medycznych w tym miejscu, zostaną poproszeni o ponowne złożenie deklaracji wyboru. Karta pacjenta nie jest  automatycznie przenoszona do nowej placówki.

Centrum Zdrowia Bydgoszcz Leśna

ul. Czerkaska 22, Bydgoszcz

GODZINY PRACY: 8:00 – 18:00

Telefon do rejestracji: 52 320 11 17, 52 320 11 18

Specjaliści w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia

 • sześciu lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej
 • pediatra
 • fizjoterapeuta
 • urolog
 • ortopeda
 • logopeda
 • psychoterapeuta

 

Przychodnia stopniowo będzie poszerzać swoją ofertę. Już wkrótce będzie można skorzystać z usług ginekologa, stomatologa oraz opieki domowej.

 

Komercyjne usługi medyczne

 • psycholog
 • pediatra
 • diabetolog
 • chirurg ogólny/ proktolog
 • chirurg dziecięcy
 • gastrolog
 • kardiolog
 • endokrynolog
 • urolog
 • logopeda
 • rehabilitacja
 • rehabilitacja dzieci z trudnościami rozwojowymi
 • dermatolog

 

 

 

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe