Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Wioślarze Zawiszy z medalem OOM

Od 25 do 28 lipca w Kruszwicy miała miejsce Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży i Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Wioślarze naszego klubu wywalczyli na nich jeden medal.
ZAWISZA

Autor: fot. ilustracyjna

Wioślarstwo w grupach młodzieżowych Zawiszy odradza się. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o startach naszych zawodników w mistrzostwach Polski juniorów (TUTAJ)W kolejny weekend rozdano medale w najniższych kategoriach wiekowych.

Zawiszanie pod wodzą trenera Mateusza Klawittera wywalczyli jeden medal, w czwórce podwójnej ze sternikiem juniorów młodszych. Osada w składzie: Kacper Mickiewicz, Kacper Kołodziejski, Filip Suproniak, Jacek Matelski i sternik Emilia Słowińska zajęła 3. miejsce, przegrywając z ekipami MOS Ełk i Posnanii RBW Poznań. Blisko podium była kobieca czwórka juniorek młodszych w składzie: Julia Kowalewska, Sandra Bryk, Olga Rodziewicz, Maja Kałużna, sternik E. Słowińska. Nasze wioślarki o 5 sekund przegrały medal z osadą KTW Kalisz.