Pozbądź się elektrośmieci w Bydgoszczy

  • 09.11.2016, 14:08
  • Katarzyna Beszczyńska
Pozbądź się elektrośmieci w Bydgoszczy archiwum
Warto sprawdzić, gdzie na terenie Bydgoszczy zlokalizowane są punkty, do których można zdawać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Każdego roku przybywają tony elektrośmieci, które zamiast trafiać do selektywnych punktów, często wyrzucane są na dzikie wysypiska lub osiedlowe śmietniki. Zanim pozbędziemy się zepsutego telefonu czy komputera, zastanówmy się jak zrobić to w prawidłowy sposób?

Elektrośmieć, czyli każdy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny zasilany przez prąd lub baterie, ma w sobie wiele szkodliwych substancji, stanowiących poważne zagrożenie dla zdrowia człowieka. Związki bromu zawarte w komputerach powodują problemy zdrowotne zarówno u ludzi, jak i u zwierząt, chrom, który ochrania metalowe elementy przed korozją, powoduje zaburzenia układu krążenia, choroby skóry i alergie, to tylko jedne z wielu toksycznych substancji zawartych w urządzeniach. Dlatego pozbywając się elektrośmieci, zastępując je nowym sprzętem warto zrobić to w prawidłowy sposób.

Co zrobić z elektrośmieciami?

Każde urządzenie, nawet te najmniejsze, jak elektroniczny zegarek i budzik czy telefon komórkowy powinny trafić do selektywnego punktu zbiórki. W ramach programu „Moje miasto bez elektrośmieci” mieszkańcy Bydgoszczy mogą korzystać tego rodzaju punktów. Dzięki temu mamy pewność, że urządzenia elektryczne i elektroniczne trafią do zakładów przetwarzanie, gdzie zostaną unieszkodliwione.

Gdzie w Bydgoszczy oddasz elektrośmieci

Kiedy

ul. Skarżyńskiego 8 (parking przed sklepem Kaufland)

POJEMNIK DOSTĘPNY 7 DNI W TYGODNIU

ul. Ludwika Solskiego 5 (parking przed sklepem Kaufland)

POJEMNIK DOSTĘPNY 7 DNI W TYGODNIU

ul. Toruńska 304

Pon. - Pt. godz. 7.00-15.00

W przypadku elektrośmieci dużych, takich jak: telewizor (powyżej 24 cali), pralka, lodówka itp. wystarczy zadzwonić pod numer: 2222 333 00 i umówić się na bezpłatny odbiór zepsutych urządzeń z domu.

Katarzyna Beszczyńska

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
redakcja
redakcja 12.05.2021, 15:58
Artykuł dotyczył roku 2016, obecnie sytuacja mogła ulec zmianie. Najświeższe informacje dotyczące odpadów znajdują się na stronie: https://www.czystabydgoszcz.pl… bądź w Urzędzie Miasta.
Gość
Gość 12.05.2021, 15:49
Czy ten artykuł jest aktualny? Gdzie w 2021 roku są dostępne pojemniki na elektrośmieci w Bydgoszczy?
kaz
kaz 01.03.2021, 14:04
Przed Kauflandem na Solskiego nie ma pojemnika,
Mejan
Mejan 15.11.2016, 13:08
Piękny pomysł z tą zbiórką, tylko pojemnik na ul. Solskiego jest atrapą, ponieważ nic do niego nie wrzucisz - właz wrzutowy jest zakleszczony - szkoda bo jechałem z bagażnikiem pełnym elektrośmieci....
redakcja
redakcja 15.11.2016, 17:21
Warto, zgłosić ten problem na infolinii organizatora: 2222 333 00
Mejan
Mejan 16.11.2016, 10:43
dziękuję, przekazałem sprawę.

Pozostałe