Festiwal "Ster na Bydgoszcz" pełen kinowych atrakcji

  • 06.06.2019, 13:08 (aktualizacja 06.06.2019, 14:26)
  • KB
Festiwal "Ster na Bydgoszcz" pełen kinowych atrakcji KB archiwum
Trzydniowy maraton kina podróżniczego. Dzisiaj prezentujemy kolejny przystanek Steru, który odbędzie się w dniach 21 -23 czerwca w Bydgoszczy. Tym razem coś dla amatorów dobrego kina w Przystani Bydgoszcz.

Dla wszystkich kinomaniaków przygotowaliśmy trzydniowy maraton kina podróżniczego. W Przystani Bydgoszcz zobaczymy m.in. film o wyczynie polaków, którym udało się okrążyć Antarktydę. Dla interesujących się morskimi głębinami dwa filmy o pasji nurkowania. Ponadto interesujące spojrzenie na podróżowanie po Nowym Jorku, Palermo czy prowincji Francji. Sprawdźcie koniecznie, jakie filmy będziemy pokazywać, bo naprawdę warto je obejrzeć. Wstęp na wszystkie seanse jest darmowy.

Piątek, 21 czerwca, godz. 13:00, Sól Ziemi

Sebastiao Salgado, brazylijski fotograf, podróżował po całym świecie przez 40 lat. Sławę przyniosły mu cykle fotografii poświęcone kondycji człowieka, w których zajrzał do jądra ciemności ludzkości. W swym nowym projekcie fotograficznym, poświęconym pięknu Ziemi, po raz pierwszy odszedł od fotografii społecznej na rzecz dokumentowania terenów nietkniętych przez zachodnią cywilizację, gdzie bez przeszkód nadal rozwija się fauna i flora i gdzie można zobaczyć krajobrazy jakby zaczerpnięte z księgi Genesis.

Piątek, 21 czerwca, godz. 20:30, Around the ice

Filmowa opowieść z pierwszego okrążenia Antarktydy non stop i poniżej 60° szerokości południowej. Mariusz Koper wraz z załogą na jachcie „Katharsis II” dokonali tego jako pierwsi ludzie na świecie na przełomie 2017 i 2018 roku. Niesamowity wyczyn, historia niezapomnianej, żeglarskiej podróży, zapis życia na morzu i próby okiełznania sił natury.


Piątek, 21 czerwca, godz. 22:15, Nurkowanie w nieznane

Czy byłbyś w stanie poświęcić życie dla realizacji swojej pasji? Grupa zaprzyjaźnionych fińskich nurków postanowiła pobić rekord świata w najdłuższym nurkowaniu w jaskiniach. 6 lutego 2014 roku podczas nurkowania w jaskini Plura w Plurdalen w północnej Norwegii, 130 metrów pod wodą zdarzył się tragiczny w skutkach wypadek. Dwaj nurkowie zginęli, trójce udało się cudownie uratować. I choć wypadek zdewastował ich psychikę, to nie zniechęcił ich do nurkowania. Gdy z powodu zbyt wysokiego zagrożenia i ryzyka oficjalna akcja ratunkowa została odwołana przez norweskie i brytyjskie władze, ocaleli nurkowie postanowili na własną rękę wydobyć z wody ciała kolegów i zabrać je w ostatnią podróż do domu. Musieli działać potajemnie, bo norweska policja zamknęła wejście do jaskini. Film jest nie tylko poruszającą i pełną napięcia opowieścią o nurkowaniu i zagrażającej życiu akcji, lecz również o bezwarunkowej głębokiej przyjaźni, która trwa pomimo utraty życia.


Sobota, 22 czerwca, godz. 18:30, Safari

Wakacyjny film o zabijaniu i ludzkiej naturze. Ulrich Seidl tym razem portretuje austriackich myśliwych, zażywających „uroków” mordowania zwierząt w rezerwacie. Proceder polowania na zwierzęta jest jak najbardziej legalny i zorganizowany w formie ekskluzywnych wczasów dla Europejczyków, pragnących przeżyć „dziką” przygodę na Czarnym Lądzie.

Sobota, 22 czerwca, godz. 20:15, Twarze Plaże

Agnes Varda, francuska fotografka i reżyserka filmowa, przedstawicielka francuskiej Nowej Fali, laureatka honorowego Oscara® za całokształt twórczości oraz honorowego Cezara, oraz znany francuski fotograf, uliczny artysta, graficiarz ukrywający się pod inicjałami JR. Ona ma prawie 90 lat, on 33. Ona pracowała z Jean-Lukiem Godardem, on tworzy gigantyczne murale w różnych miejscach na całym świecie. Poznali się w 2015 roku i od razu postanowili nakręcić film we Francji, z dala od wielkich miast. Udali się w podróż starą, przerobioną na gigantyczny jeżdżący aparat fotograficzny furgonetką. W ten sposób powstał dokumentalny film drogi – portret zanikających powoli francuskich peryferii, z dala od miejskiego zgiełku, które w wyniku rozwoju technologicznego stały się głęboką prowincją.

Sobota. 22 czerwca, godz. 22:00, Miłej zimy, do zobaczenia na plaży

Co roku latem na plaży Mondello w Palermo pojawia się ponad tysiąc kabin plażowych, które znajdują dodatkowe zastosowanie i pełnią rolę domków kempingowych dla odpoczywających tu niezamożnych wakacjowiczów. Dla tych ludzi oferują one szansę, aby schronić się za wspomnieniem statusu społecznego, który ostatni kryzys całkowicie podważył. Film jest ironicznym spojrzeniem na włoską klasę robotniczą będącą na wakacjach. Okazuje się, że brak pieniędzy nie jest wcale dla niej przeszkodą w doskonałej letniej zabawie.


Niedziela, 23 czerwca, godz. 18:30, Człowiek Delfin

„Człowiek delfin” to niezwykła historia Jacques’a Mayola, jednego z największych nurków w historii, wielokrotnego rekordzisty świata w nurkowaniu głębinowym. Jego skomplikowane życie osobiste, pasja do nurkowania, zaangażowanie w ochronęoceanu i rozległa wiedza na temat delfinów stały się inspiracją dla kultowego filmu Luca Bessona „Wielki błękit”.

Niedziela, 23 czerwca, godz. 20:15, ZUD

Zud to to czas, kiedy natura przejmuje kontrolę nad życiem ludzi i zwierząt. 11-letni Sukhbat wraz z rodzicami żyje na mongolskim stepie. Historia jest przypowieścią o zmaganiach człowieka z naturą i próbą odpowiedzenia na pytanie, czym mogą skończyć się starania, aby ją ujarzmić. Przyroda jest tu jednym z głównych bohaterów filmu – podziwiamy jej potęgę, nieprzewidywalność i metafizyczną siłę.

Niedziela, 23 czerwca, godz. 22:00, 21 x New York

21 osób spotkanych w nowojorskim metrze. 21 intymnych opowieści. Kim naprawdę są osoby podróżujące nowojorskim metrem? W filmie poznajemy 21 osobistych, pełnych emocji historii. Ten wielopoziomowy film o samotności, tęsknocie za emocjami, i potrzebie komunikacji jest też lustrem, w którym możemy się przejrzeć, jeśli...starczy nam odwagi. "21 x Nowy Jork" może być opowieścią o tobie.

KB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe