Włamali się do biblioteki, by ukraść chemię gospodarczą

  • 05.06.2019, 13:21
  • KB
Włamali się do biblioteki, by ukraść chemię gospodarczą KWP
Kryminalni z Nakła zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do miejskiej biblioteki. Zatrzymani usłyszeli zarzuty, a o ich losie zdecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione przestępstwo podejrzanym grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenie o tym, że ktoś włamał się do pomieszczeń miejskiej biblioteki, policja otrzymała pod koniec maja. Jak wynikało ze zgłoszenia, sprawcy po wejściu na strych biblioteki ukradli rzutnik oraz różnego rodzaju chemię gospodarczą, wyrządzając straty opiewające na ponad 1600 złotych.

Nad ustaleniem włamywaczy pracowali policjanci pionu kryminalnego nakielskiej jednostki, a zajęło im to ledwie kilka dni. Wspólnicy (38l., 45l. i 55l.) zostali zatrzymani na terenie miasta i usłyszeli zarzuty za kradzież z włamaniem, za co kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Najstarszy z zatrzymanych odpowie za popełnienie przestępstwa w warunkach tzw.: „recydywy” i grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 15.  

O losach włamywaczy zdecyduje sąd.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe