Roboty drogowe przy Wyszyńskiego i Armii Krajowej

  • 05.06.2019, 11:33 (aktualizacja 05.06.2019, 11:43)
  • KB
Roboty drogowe przy Wyszyńskiego i Armii Krajowej ZDMiKP
Jak podaje ZDMiKP, rozpoczynają się prace związane z rozbiórką i budową wschodniego wiaduktu drogowego nad torami kolejowymi (w kierunku do Osielska) w ciągu ulic: Wyszyńskiego i Armii Krajowej (na wysokości nekropolii).

Wykonawca zadania zaczął zwożenie elementów zaplecza budowy oraz materiałów. Jednocześnie podjął prace przygotowawcze do realizacji inwestycji. W związku z tym, mogą występować nieznaczne utrudnienia w ruchu na łącznicy ulicy Modrzewiowej.
Na kolejnym etapie realizacji, tuż za stacją benzynową, firma przygotuje przejazd ze wschodniej jezdni ulicy Wyszyńskiego (prowadzącej do Osielska) - na zachodnią (prowadzącą do miasta) i ruch w obie strony poprowadzi po wiadukcie zachodnim. Zachowa przy tym przepustowość konstrukcji.

Auta od strony Osielska do miasta pojadą dwoma pasami, a w kierunku przeciwnym jednym. Termin zmiany, to 10 czerwca.
Zasadnicze roboty rozbiórkowe, firma zaplanowała na II połowę czerwca. Zanim to nastąpi, wykonawca wprowadzi opisaną wcześniej zmianę w organizacji ruchu.

Zakończenie wszystkich robót zostało zaplanowane na koniec tego roku, jednak ruch zostanie przywrócony, w chwili, jak będzie to możliwe. Oznacza, to, możliwość prowadzenia robót wykończeniowych przy jednoczesnym otwarciu nowej konstrukcji dla aut, pieszych i cyklistów.  

Warto dodać, że w planach mamy także przebudowę drugiego wiaduktu, która najprawdopodobniej rozpocznie się za 2 lata.
Na uwagę zasługuje fakt, że wiadukty po przebudowie będą miały najwyższą nośność przewidywaną przez normy krajowe. Znajdą się także na nich chodniki i pełnowymiarowe drogi dla rowerów.

KB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tomik
Tomik 05.06.2019, 14:56
Czy z przebudową tych wiaduktów nie można było poczekać do uruchomienia S5 i wchodzącej w jej skład obwodnicy Bydgoszczy? Tamtędy by poszły TIR-y z drogi krajowej nr 5. A tak kolejne utrudnienie w ruchu w naszym mieście!
Paranoja w naszej Bydzi z tymi wykopkami na wszystkich kierunkach!
ćśoG naP
ćśoG naP 05.06.2019, 13:42
No i fajnie. Kolejne "wykopki" w Bydgoszczu. Po tym mieście nie da się jedzić

Pozostałe