Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Jakich zmian w bydgoskiej komunikacji miejskiej chcą mieszkańcy?

Nowe bilety czasowe i model zakładający bilety czasowe i pozostawienie funkcjonującego biletu jednorazowego – to najważniejsze wnioski z konsultacji społecznych. Przez cały marzec pytaliśmy bydgoszczan czego oczekują od nowoczesnej komunikacji miejskiej. Wszystko po by mieszkańcy przesiedli się na autobus i tramwaj.
Jakich zmian w bydgoskiej komunikacji miejskiej chcą mieszkańcy?

Autor: KB archiwum

Jakie bilety czasowe w komunikacji miejskiej?
Teraz mieszkańcy mogą korzystać z biletów jednorazowych – normalnych i ulgowych – oraz biletów czasowych godzinnych, dobowych, pięciodobowych oraz jednodniowych rodzinnych. Wyniki konsultacji nie pozostawiają wątpliwości - mieszkańcy w zdecydowanej większości są za wprowadzeniem nowych biletów czasowych. Bydgoszczanie opowiedzieli się za modelem, który polega na wprowadzeniu biletów czasowych oraz pozostawieniu funkcjonującego biletu jednorazowego (jednoprzejazdowego). W sumie swoją opinią podzieliło się blisko 2,5 tysiąca mieszkańców, którzy zgłosili dodatkowo prawie 600 szczegółowych uwag. Dokładne informacje, w tym raport z konsultacji, można znaleźć na stronie internetowej www.bydgoskiekonsultacje.pl

Jak wyglądały konsultacje społeczne?
Mieszkańcy mogli wypełnić zarówno ankietę internetowo jak i papierowo. Można było również skorzystać z opcji wypełnienia ankiety z pomocą przedstawicieli Stowarzyszenia na rzecz rozwoju transportu publicznego, którzy przez cały czas trwania konsultacji cyklicznie pojawiali się w wielu punktach miasta – na rondach: Kujawskim, Jagiellonów, Fordońskim, Toruńskim, Grunwaldzkim oraz ulicy Mostowej, Fordońskiej. Mieszkańcy mogli też zgłaszać swoje uwagi w Mobilnym Punkcie Konsultacyjnym – zabytkowym autobusie Mercedes e305, który odwiedzał bydgoskie osiedla.

Co dalej?
Teraz, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, rozpoczniemy prace nad przygotowaniem konkretnych propozycji zmian. W proces będą zaangażowane organizacje pozarządowe zajmujące się wspieraniem transportu publicznego. Głównym celem wprowadzenia nowej oferty biletowej jest zachęcenie mieszkańców oraz sąsiadów z okolicznych gmin do korzystania z transportu publicznego. Dobrze dopasowana oferta może przyczynić się do pozostawienia swoich samochodów w domach, by przesiąść się na ekologiczny tramwaj oraz autobus.

Jak rozmawialiśmy z mieszkańcami?
- ankieta w formie papierowej i elektronicznej dostępna w dniach 1-31 marca
- Mobilne Punkty Konsultacyjne zlokalizowane w kilku miejscach Bydgoszczy: Dworzec PKS, na osiedlu Błonie, Leśne, Fordon, Rondo Grunwaldzkie
- ankieterzy ze stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego, którzy pomagali mieszkańcom wypełnić papierowe ankiety. Można było ich spotkać na: rondzie Kujawskim, Jagiellonów, Fordońskim, Toruńskim, Grunwaldzkim oraz ul. Mostowej, Fordońskiej, rynku na Bartodziejach oraz okolicach kładki na Wyżynach.
- plakaty informujące o konsultacjach na ekranach LED (na tablicach przystankowych)
- plakaty dostarczone do szkół i przedszkoli
- plakaty w autobusach i tramwajach
- informacje przesłana do Rad Osiedla
- ogłoszenia w lokalnej prasie
- publikacje na miejskich stronach internetowych i kanałach społecznościowych

Ważne liczby
Łączna ilość osób, które wzięły udział w konsultacjach – 2 423
Łączna ilość dodatkowych zgłoszonych uwag – 582


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zamglenia

Temperatura: 5°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1001 hPa
Wiatr: 9 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
Ostatnie komentarze
Reklama
News will be here
Reklama
News will be here
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama