List Prezydenta Bydgoszczy do nauczycieli

  • 10.04.2019, 11:03
  • KB
List Prezydenta Bydgoszczy do nauczycieli KB archiwum
Poniżej przedstawiamy treść listu skierowanego do nauczycieli przez Prezydenta Miasta Rafała Bruskiego.

Pragnę wyrazić swoje wielkie uznanie dla Państwa codziennej, trudnej pracy oraz podkreślić wielką wagę zawodu nauczyciela dla rozwoju i przyszłości naszego miasta. Edukacja jest dla mnie jednym z priorytetowych. Sam na swojej drodze spotkałem wielu wspaniałych nauczycieli, którzy mieli wpływ na to, jakim człowiekiem jestem dziś.

W pełni rozumiem Państwa dążenia do podniesienia nieadekwatnych do wykonywanej pracy wynagrodzeń oraz solidaryzuję się z Państwem w tej trudnej formie protestu, która niewątpliwie jest aktem uzasadnionego sprzeciwu wobec lekceważenia
i niedoceniania pracy nauczycieli. Z dużym niepokojem obserwuję szafowanie przez rząd kolejnymi kosztownymi obietnicami, skierowanymi do potencjalnych wyborców - niestety nie do nauczycieli. Macie Państwo prawo odczuwać niesprawiedliwość, czy wręcz upokorzenie.

Dziś rozpoczynają się egzaminy gimnazjalne. To czas szczególnie trudny - z jednej strony trwa uzasadniony strajk nauczycieli, z drugiej są oczekiwania uczniów i ich rodziców. Strona rządowa mogła temu zapobiec, ale najwyraźniej nie miała takiej woli. Obserwujemy natomiast próbę skierowania niezadowolenia rodziców oraz przerzucenia odpowiedzialności za egzaminy na nauczycieli, dyrektorów szkół, a także na samorządy. Dyrektorzy szkół, kierując się dobrem uczniów oraz ustawowymi obowiązkami, dołożyli wszelkich starań, żeby egzaminy odbyły się w zaplanowanym terminie. Nie oznacza to braku solidarności z Państwa postulatami i protestem. Wizerunek szkół w dalszej części protestu z pewnością na tym zyska - nie dając stronie rządowej pretekstu do oskarżeń o brak odpowiedzialności za uczniów.

Strajk z pewnością jest dla Państwa trudną formą protestu również ze względu na konieczność potrącania wynagrodzenia. Zapewniam Państwa, że wszystkie zaplanowane w budżetach szkół środki finansowe na wynagrodzenia, pozostaną do dyspozycji dyrektorów. Będzie je można przeznaczyć w 2019 r. na zajęcia dodatkowe z uczniami, zgodnie z potrzebami uczniów i wolą nauczycieli.

Wierzę, że mimo wielu trudności, emocji i wątpliwości, które z pewnością Państwu towarzyszą, uda się Państwu wytrwać w Waszych dążeniach i uzyskać godne warunki płacy i należny Państwu szacunek. Jestem z Wami całym sercem.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tomax
Tomax 10.04.2019, 17:25
Panie Bruski organizowanie strajków kosztem uczniów jako zakładników to skandal. W Europie w której jesteśmy państwa ustawowo nie dopuszczają do tej formy protestu.
LR
LR 10.04.2019, 12:50
A co z administracją i obsługą? Te pensje zależą od prezydenta Bydgoszczy.
Bubu
Bubu 10.04.2019, 11:42
Brawo Panie Prezydencie. Nauczyciele walczcie o swoje bo Wam się to po prostu należy.
Mike
Mike 10.04.2019, 11:36
Drogi Panie prezydencie, te pieniądze należy przeznaczyć na utwardzenie dróg w Bydgoszczy, bo na co dzień tysiące Bydgoszczan broczy w błocie próbując dostać się do swoich domów, te pieniądze z powodu strajku nauczycielom się nie należą. Na dodatkowe zajęcia to może Pan przeznaczyć pieniądze ze swoich poborów i skończcie jako PO z tą obłudą, bo naprawdę nie da się już tego dłużej słuchać i na to patrzeć.

Pozostałe