Finansowanie MŚP w województwie kujawsko-pomorskim oferowane przez Bank Pekao i EBI

  • 05.04.2019, 10:25
  • KB
Finansowanie MŚP w województwie kujawsko-pomorskim oferowane przez Bank Pekao i EBI Finansowanie MŚP
Bank Pekao oraz Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) podpisały umowę na linię finansową dla małych i średnich przedsiębiorstw w województwie kujawsko-pomorskim. Środki w wysokości 150 mln zł mają pomóc w finansowaniu projektów związanych z podniesieniem efektywności energetycznej firm.

Pekao jako jedyny bank będzie udzielać kredytów dla małych i średnich przedsiębiorstw w województwie kujawsko-pomorskim na finansowanie efektywności energetycznej we współpracy z EBI. Zgodnie z umową, EBI udostępni Bankowi Pekao środki pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Program finansowany jest przez Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjne.

Bank Pekao będzie udzielał preferencyjnych niskooprocentowanych kredytów inwestycyjnych dla MŚP, m.in. na realizacje takich projektów, jak: przebudowa linii produkcyjnych na bardziej efektywne energetycznie, zastosowanie technologii efektywnych energetycznie, technologii użytkowania energii, modernizację energetyczną obiektów i budynków w firmach.

O wsparcie, nawet do 5 mln zł starać się będą mogły projekty, które zwiększają efektywność energetyczną o co najmniej 25 proc.  Pekao zakłada, że w ciągu 5 lat obowiązywania umowy może udzielić kredytów nawet dla 100 przedsiębiorstw. Podpisana właśnie umowa jest już kolejną w ramach długotrwałej współpracy Banku Pekao i Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

- Efektywność energetyczna jest coraz istotniejsza w rozwoju polskich firm. Przemyślane inwestycje w energooszczędne technologie to już nie potrzeba, ale konieczność. Dzięki umowie z EBI już wkrótce przedsiębiorcy w kujawsko-pomorskim będą mogli łatwiej finansować projekty, umożliwiające np. przebudowę pod tym kątem parku maszynowego – mówi Magdalena Zmitrowicz, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao odpowiedzialna za Pion MŚP. – Dzięki nowej umowie możemy zaoferować klientom kolejne preferencyjne warunki finansowania. Od września 2018 nasi klienci na Śląsku z powodzeniem korzystają z taniej linii kredytowej SILESIA ze środków UE. Z naszych rozmów z klientami wynika, że takie rozwiązania są znakomitą szansą na rozwój polskich MŚP.

KB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe