Wernisaż Wystawy Pokonkursowej "Wymarzone Muzeum"

  • 04.04.2019, 17:17
  • KB
Wernisaż Wystawy Pokonkursowej "Wymarzone Muzeum" Wymarzone Muzeum
Muzeum Okręgowe zaprasza na wernisaż Wystawy Pokonkursowej „Wymarzone Muzeum”. Ekspozycja jest efektem zorganizowanego przez nasze Muzeum konkursu dla uczniów klas I-VI o tym samym tytule. Otwarcie nastąpi 7 kwietnia 2019 roku o godzinie 11:00, dla gości przygotowano szereg atrakcji.

Na ekspozycji zaprezentowane zostaną prace osób, które wzięły udział w konkursie organizowanym przez Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Uczestnicy to uczniowie klas I-VI szkół podstawowych, integracyjnych i specjalnych z całego województwa. Ta wystawa to miejsce, gdzie zgromadziliśmy wymarzone muzea ponad 170 osób.

Prace nadesłane na konkurs „Wymarzone Muzeum” cechują się niebywałą szczerością i ogromem emocji. Na wystawie znajdzie się wiele śmiałych, ale i gotowych pomysłów na wspomniane instytucje, a wśród nich: Muzeum historii szewstwa, Muzeum obuwia, Muzeum tego, co nudne, czy Muzeum przyszłości. Niewątpliwym atutem ekspozycji są różnorodne, obrazowe opisy, które oddziałują na wyobraźnię.

Pracom uczestników konkursu towarzyszy rozmach kolorystyczny, zarówno w rysunkach, dziełach malarskich, jak i rozmaitych formach przestrzennych. Wystawa pozwala na poznanie inwencji twórczej dzieci podczas zmagania się z niełatwym tematem. Wymarzone muzea zobrazowane przez uczestników naszego konkursu to przede wszystkim bogactwo kolorów, możliwość dotykania eksponatów oraz zabawa ze sztuką. Wystawa skłania do refleksji, że warto tworzyć „przestrzenie” przeznaczone specjalnie dla dzieci, gdzie poprzez zabawę będą mogły wejść w świat nie zawsze łatwych, ale ważnych zagadnień. Taka właśnie edukacyjna przestrzeń dla dziecięcej ekspresji pt. „Zabawy ze sztuką” została niedawno przygotowana i udostępniona przez Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy w Centrum Edukacji Muzealnej przy ul. Mennica 6.

Serdecznie zapraszamy więc na Wystawę Pokonkursową „Wymarzone Muzeum”. Przyjdźcie do Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy i wspólnie poznajmy wymarzone muzea uczniów z naszego województwa!

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej www.muzeum.bydgoszcz.pl.

Wernisaż: 7 kwietnia 2019, godz. 11:00

Program:

11.00 Wręczenie nagród i wyróżnień laureatom konkursu

11.30 Etiuda pt. Halo, czy to muzeum? W wykonaniu Karoliny Suchodolskiej

12.00 Spotkanie z Priscillą Romero – niezwykłą artystką pochodzącą z Kostaryki, która zbierze odciski palców mieszkańców naszego miasta. W październiku znajdą się one w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego na wystawie prac artystki.

 

Miejsce: Zbiory Archeologiczne – ul. Mennica 2 na Wyspie Młyńskiej

Wystawa czynna do: 5.05.2019


Wernisaż to doskonała okazja, aby...
- poznać artystów i kuratorów wystawy
- usłyszeć historię kulisów jej powstawania
- wspólnie kontemplować sztukę w szerszym gronie
- zasięgnąć inspiracji i poszerzyć horyzonty

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe