Do pracy z dzieckiem podczas strajku nauczycieli w Bydgoszczy

  • 03.04.2019, 13:35
  • KB
Do pracy z dzieckiem podczas strajku nauczycieli w Bydgoszczy Przyprowadź dziecko do pracy w czasie strajku – akcja bydgoskiego ratusza
W czasie strajku nauczycieli, pracownicy bydgoskiego Urzędu Miasta będą mogli przyjść do pracy z dzieckiem - taką decyzję podjął prezydent Rafał Bruski. I apeluje do przedsiębiorców o umożliwienie tego swoim podwładnym. – W tej szczególnej sytuacji musimy być solidarni – mówi prezydent.

Strajk nauczycieli planowany jest na 8 kwietnia. Do sporu z pracodawcą przystąpiło 105 szkół i placówek oświatowych w Bydgoszczy. Ostateczną informację o liczbie szkół i strajkujących nauczycieli poznamy dopiero w dniu strajku.

Wtedy też dyrektorzy szkół poinformują rodziców czy istnieje możliwość sprawowania opieki nad dziećmi w pełnym wymiarze godzin czy w ograniczonym zakresie. Trzeba też liczyć się z koniecznością zawieszenia zajęć przez dyrektora placówki z powodu przystąpienia do strajku wszystkich pracowników przedszkola czy szkoły.

To problem dla wielu rodziców, którzy muszą połączyć sprawy zawodowe z opieką nad dziećmi. Swoim pracownikom naprzeciw wychodzi prezydent Rafał Bruski – w czasie strajku będą mogli przyjść do pracy z dziećmi.

- W czasie strajku nauczycieli musimy wykazać się wzajemnym zrozumieniem. Dlatego zdecydowałem, że pracownicy Urzędu będą mogli przyjść do pracy z dziećmi, jeśli tego będzie wymagała sytuacja. O takie samo zrozumienie apeluję do przedsiębiorców. Bądźmy solidarni.- mówi Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy

Warto wiedzieć:

Na stronie internetowej miasta (www.bydgoszcz.pl) znajdują się informacje o strajku nauczycieli i wszelkie niezbędne wiadomości dla rodziców związane z bydgoskimi szkołami. Zakładka Strajk nauczycieli – informacja dla rodziców TUTAJ.
 

KB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe