Aż 26% mieszkańców woj. kujawsko-pomorskiego nie wie czy ma problem z oczami – Trwa Wielkie Badanie Wzroku w Bydgoszczy

  • 11.03.2019, 13:14
  • KB
Aż 26% mieszkańców woj. kujawsko-pomorskiego nie wie czy ma problem z oczami – Trwa Wielkie Badanie Wzroku w Bydgoszczy Nadal trwa Wielkie Badanie Wzroku w Bydgoszczy
W najnowszym badaniu zrealizowanym na potrzeby Wielkiego Badania Wzroku, aż 43% respondentów z województwa kujawsko-pomorskiego deklaruje, że ma wadę wzroku lub chorobę oczu, tyle samo osób nosi okulary korekcyjne. Rozpoczynająca się właśnie akcja jest okazją do kontrolnej lub profilaktycznej wizyty u specjalisty, który wykona badania i udzieli porad odnośnie odpowiedniej dbałości o oczy.

Aż 31% mieszkańców woj. kujawsko-pomorskiego nie badało wzroku od ponad dwóch lat. 26% przyznaje, że nie wie czy ma wadę lub chorobę oczu. Warto pamiętać, że niebezpieczeństwo mogą stanowić nie tylko wykryte i już korygowane wady wzroku, lecz również nieświadomość ich występowania. Do występujących najczęściej należą krótkowzroczność (29%), astygmatyzm (12%) i dalekowzroczność (11%). Najbardziej odczuwalnymi objawami są niewyraźne widzenie oraz ból oczu – skarży się na nie aż 73% mieszkańców dolnośląskiego. Z kolei suchości lub pieczenia doświadcza 70% respondentów z regionu, a zaczerwienienie oczu występuje u 66%. Niestety większość dostrzega problem dopiero w momencie pojawienia się pierwszych uciążliwych symptomów.

Wpisz do kalendarza

Prawidłowa higiena oczu może poprawić ich kondycję, nie zwalnia jednak z systematycznej diagnostyki. Eksperci zgodnie podkreślają – podstawą dbania o wzrok są regularne, coroczne kontrole okulistyczne. Oczy należy badać co najmniej raz w roku, niezależnie od wcześniej potwierdzonej diagnozy czy występujących dolegliwości. Niektóre z chorób rozwijają się bezobjawowo, dlatego tak ważna jest profilaktyka, by je wykluczyć lub w razie konieczności wdrożyć jak najszybciej odpowiednie leczenie.

Eksperci zgodnie podkreślają – podstawą dbania o wzrok są regularne kontrole u specjalisty. Z wiekiem nasz wzrok zmienia się, dlatego aby mieć pewność dobrego i komfortowego widzenia należy badać jego ostrość przynajmniej raz w roku – niezależnie od wcześniej potwierdzonej wady czy występujących dolegliwości. Często ze względu na stopniowe postępowanie wady możemy nie odczuwać pogorszenia widzenia lub je po prostu ignorować.

Ma to duży wpływ na codzienne funkcjonowanie poszczególnych grup zawodowych, np. kierowców, operatorów maszyn czy pracowników biurowych, których wzrok nieustannie narażony jest na wytężoną pracę i często decyduje nie tylko o jakości, ale także bezpieczeństwie wykonywanych czynności – mówi dr n. biol. Robert Grabowski, Dyrektor Medyczny Vision Express.Wielkie Badanie Wzroku, które odbędzie się między 18 lutego a 31 marca jest doskonałą okazją na wizytę u specjalisty i poddanie się badaniu. W tym czasie koszt badania to jedynie 9 zł, a dodatkową zachętą są atrakcyjne zniżki na zakup okularów korekcyjnych lub soczewek kontaktowych.

Mieszkańcy Bydgoszczy mogą wziąć udział w akcji Wielkie Badanie Wzroku do końca marca w następujących salonach Vision Express:

  • ul. Marszałka Focha 4,
  • ul. Fordońska 141 w Galerii Pomorskiej,
  • ul. Jagiellońska 39 w CH Focus Park,
  • ul. Wojska Polskiego1 w CH Zielone Arkady,
  • ul. Rejewskiego 3 w CH Auchan Bydgoszcz.

Więcej szczegółów dotyczących akcji, adresy wszystkich salonów oraz informacje o zapisach można znaleźć na stronie www.WielkieBadanieWzroku.pl.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe