Bydgoski Komitet Rewitalizacji. Trwa nabór kandydatów

  • 8.03.2019, 12:11
  • KB
Bydgoski Komitet Rewitalizacji. Trwa nabór kandydatów KB archiwum
Trwa nabór członków Komitetu Rewitalizacyjnego, ważnego organu doradczego i istotnej formy partycypacji społecznej. Zapraszamy mieszkańców i przedstawicieli organizacji pozarządowych, podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, zarządzających nieruchomościami, osoby z niepełnosprawnością lub ich przedstawiciele, a także przedstawicieli z branży związanej z architekturą i urbanistyką.

Komitet Rewitalizacji jest organem mającym pełnić funkcję opiniodawczą i doradczą na etapie przygotowania, wdrażania i oceny działań zrealizowanych w procesie rewitalizacji. Jest jedną z form partycypacji społecznej, która została zapisana w ustawie z dnia 9 października 2015 roku o rewitalizacji. Pełni rolę kluczowego narzędzia współpracy oraz dyskusji interesariuszy z organami gminy.

W związku z podjęciem Uchwały Nr LXII/1373/18 Rady Miasta Bydgoszczy z dnia 11 lipca 2018 r. w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji oraz Uchwały Nr IV/12/18 Rady Miasta Bydgoszczy z dnia 28 listopada 2018 r. w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Bydgoszczy 2023+, prezydent Miasta Bydgoszczy ogłasza nabór członków Komitetu Rewitalizacji.

Kandydaci powinni reprezentować następujące podobszary rewitalizacji:

Bocianowo – Śródmieście - Stare Miasto, Okole, Wilczak - Jary,

Stary Fordon,

Zimne Wody - Czersko Polskie.

Kandydaci muszą przedłożyć własnoręcznie podpisany formularz zgłoszeniowy, listę poparcia oraz stosowne oświadczenia określone w Regulaminie Komitetu Rewitalizacji.

Szczegółowe informacje oraz wzory dokumentów dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Bydgoszczy bip.um.bydgoszcz.pl, na stronie internetowej www.bydgoszcz.pl/rozwoj/rewitalizacja/partycypacja-spoleczna-bezposrednie-uczestnictwo-obywateli-w-procesie-rewitalizacji/ oraz w Wydziale Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Bydgoszczy, ul. Grudziądzka 9-15 B, pok. 10; [email protected]

Termin złożenia formularza zgłoszeniowego wraz z załącznikami: do 1 kwietnia 2019 r. włącznie.

Zgłoszenia należy składać w wersji papierowej, z dopiskiem: Nabór na Członków Komitetu Rewitalizacji, w zamkniętych kopertach: osobiście, w sekretariacie Wydziału Funduszy Europejskich, ul. Grudziądzka 9-15 B, w godzinach pracy Urzędu Miasta Bydgoszczy

lub

pocztą, na adres: Wydział Funduszy Europejskich, Urząd Miasta Bydgoszczy, ul. Grudziądzka 9-15 B, 85-130 Bydgoszcz (obowiązuje data wpływu).

Warto wiedzieć:

Rewitalizacja jest procesem ożywienia najbardziej potrzebującego wsparcia obszaru miasta tzw. obszaru rewitalizacji (Bocianowo – Śródmieście – Stare Miasto, Okole, Wilczak-Jary, Stary Fordon, Zimne Wody-Czersko Polskie). Realizowana jest na podstawie Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Bydgoszczy 2023+ (GPR) wspólnie przez władze Miasta, instytucje samorządowe, mieszkańców, przedsiębiorców, wspólnoty mieszkaniowe, organizacje pozarządowe I inne zainteresowane podmioty. Idea partycypacyjnego wdrażania procesu rewitalizacji przejawia się w wielu aspektach. Począwszy od wspólnego tworzenia GPR i realizacji przedsięwzięć rewitalizacyjnych, a na monitoringu i opiniowaniu postępów wdrażania GPR skończywszy. Właśnie temu służy Komitet Rewitalizacji.

Komitet Rewitalizacji stanowi forum współpracy i dialogu interesariuszy z organami Miasta w sprawach dotyczących prowadzenia i oceny rewitalizacji oraz pełni funkcje opiniodawczą i doradczą dla Prezydenta Miasta.

KB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe