"Wiosenne porządki u bezdomniaków". Pomóż schronisku w Bydgoszczy w sprzątaniu!

  • 6.03.2019, 12:23 (aktualizacja 06.03.2019 12:34)
  • KB
"Wiosenne porządki u bezdomniaków". Pomóż schronisku w Bydgoszczy w sprzątaniu! dlaSchroniska.pl
Coraz dłuższe dni i cieplejsze promienie słońca wielu z nas zachęcają do zapomnienia już o zimie, a myślenia o wiosennych porządkach. Przygotować przestrzeń na nowy sezon chcą też schroniska i fundacje opiekujące się bezdomnymi psami i kotami z całej Polski, w tym z Bydgoszczy. Każdy z nas może im w tym pomóc, nawet nie wychodząc z domu, dzięki akcji „Wiosenne porządki u bezdomniaków”. Ta internetowa zbiórka środków czystości ruszyła właśnie na platformie www.dlaSchroniska.pl.

Miłośnicy czworonogów dobrze znają ślady błota w kształcie łapek, wiedzą też, ile wysiłku wymaga utrzymanie czystości zwierzaków podczas złej pogody, która tak często towarzyszy nam zimą.

Schroniska i fundacje opiekujące się bezdomnymi psami i kotami mają do czynienia z tym problemem na znacznie większą skale, bo podopiecznych mają zwykle kilkudziesięciu, a nawet kilkuset. Po okresie zimowym koce, wyściółki czy legowiska wymagają co najmniej prania, a często i wymiany na nowe.

Dlatego też postanowiliśmy zainicjować na platformie www.dlaSchroniska.pl akcję „Wiosenne porządki u bezdomniaków”, które pomogą placówkom w przygotowaniu przestrzeni na cieplejsze dni – mówi Magdalena Jankowska, koordynator inicjatywy z Fundacji NaszeZoo.pl. W ramach projektu, poza środkami czyszczącymi i dezynfekującymi, internauci będą mogli podarować bezdomnym czworonogom też m.in. kocyki czy podkłady higieniczne.

Środki i akcesoria zbierane przez internet w ramach akcji „Wiosenne porządki u bezdomniaków”  są podstawą, aby utrzymać higienę i dobry stan ogólny w placówkach takich jak nasza. Bez wątpienia pomogą nam też w przygotowaniu i zabezpieczeniu przestrzeni na wiosenny sezon – mówi Izabella Szolginia z Schroniska w Bydgoszczy. Co zrobić, aby pomóc?

Żeby wesprzeć bezdomne zwierzaki w wiosennych porządkach wystarczy wejść na platformę www.dlaSchroniska.pl, kliknąć baner akcji i wybrać psa lub kota reprezentującego jedno z kilkudziesięciu schronisk lub fundacji uczestniczących w inicjatywie. W Schronisku w Bydgoszczy o taką pomoc prosi kot Bandziorek. Jeśli nie będziemy mogli zdecydować się, które produkty podarować jemu i jego kolegom można też kupić „cegiełkę” o wartości 10 zł – zebrana w ten sposób kwota zostanie przeznaczona na zakup akcesoriów, które pomogą zadbać o komfort i bezpieczeństwo zwierzaków z wybranej placówki.

Akcja „Wiosenne porządki u bezdomniaków” na platformie www.dlaSchroniska.pl potrwa do końca marca.

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe