Okradał skarbonę w kościele. Został zatrzymany

  • 5.03.2019, 15:26
  • KB
Okradał skarbonę w kościele. Został zatrzymany Kościół
Sześciokrotnie okradał skarbonę znajdującą się w jednym z bydgoskich kościołów. Na tym jednak katalog zarzutów, które usłyszał 31-latek, od policjantów z bydgoskiego Szwederowa, się nie kończy. Odpowie on również za dwukrotne posłużenie się dowodem innej osoby oraz dwie kradzieże w sklepach.

Kryminalni z bydgoskiego Szwederowa ustalili i zatrzymali sprawcę włamań, do których dochodziło na terenie jednego z kościołów w Bydgoszczy. Informacje o takim zdarzeniu dotarły do policjantów w lipcu 2018 roku, styczniu i lutym 2019 roku.

Prowadzone w tych sprawach działania doprowadziły do zatrzymania 31-letniego bydgoszczanina. Jak się okazało jest to mężczyzna znany bydgoskim policjantom z wcześniej dokonywanych przestępstw. Po zgromadzeniu całego materiału dowodowego usłyszał on sześć zarzutów kradzieży z włamaniem do skarbowy zamontowanej w jednym z kościołów w Bydgoszczy, gdzie łączna wartość strat wyniosła ponad 1800 złotych.

Ponadto policjanci udowodnili mu również cztery inne przestępstwa: dwukrotne posłużenie się dowodem osobistym innej osoby, który to dokument mężczyzna wcześniej przywłaszczył jako rzecz znalezioną, a także dwa zarzuty kradzieży- odzieży w jednym ze sklepów w galerii handlowej oraz telefonu komórkowego. Z tym, że tych ostatnich dopuścił się w warunkach recydywy, gdyż już wcześniej odbywał karę za tego typu przestępstwa.

W związku z tym, że 31-latek dopuścił się szeregu przestępstw, a wcześniej był już karany, policjanci wystąpili z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec niego. Prokurator po zapoznaniu się z materiałami sprawy zastosował wobec niego dozór policyjny. Mężczyzna 5 razy w tygodniu będzie musiał stawiać się w komisariacie. Wkrótce jego postępowanie oceni sąd.

KB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe