Bydgoszczanka handlowała papierosami i tytoniem bez polskich znaków akcyzy

  • 25.02.2019, 12:29 (aktualizacja 26.02.2019 11:08)
  • KB
Bydgoszczanka handlowała papierosami i tytoniem bez polskich znaków akcyzy KWP Bydgoszcz
Ponad 22 tysiące sztuk papierosów oraz blisko 2 kilogramy tytoniu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z bydgoskiego Śródmieścia. Do sprawy została zatrzymana 56-letnia kobieta, która odpowie za swój czyn z kodeksu karnego skarbowego, gdyż swym działaniem uszczupliła dochody Skarbu Państwa na kwotę ponad 20 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą komisariatu na Śródmieściu ustalili, że jedna z mieszkanek tej dzielnicy posiada papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy i handluje nimi na jednym z targowisk. W związku z tym postanowili to sprawdzić. Szybko okazało się, że ich podejrzenia były słuszne.

Po dojeździe na miejsce, podejrzewaną o to przestępstwo kobietę kryminalni zauważyli w ustalonym miejscu jej pracy. Policjanci po przedstawieniu powodu czynności przystąpili do przeszukania jej straganu. Gdy ujawnili paczki z papierosami oraz worek z tytoniem od razu stwierdzili, że nie są one opatrzone polskimi znakami akcyzy.

Na tym jednak nie koniec. Kolejne opakowania papierosów kryminalni ujawnili w zaparkowanym nieopodal samochodzie należącym do kobiety. Podczas czynności zabezpieczyli łącznie ponad 22 tysiące sztuk papierosów oraz niemal 2 kilogramy nielegalnego tytoniu. 56-latka została zatrzymana.

Wartość uszczuplenia dochodów Skarbu Państwa została określona na łączną kwotę ponad 22 tysiące złotych. Kobieta usłyszała zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Odpowie za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy, ze sprzedaży których zrobiła sobie stałe źródło dochodu.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dziadek Antoni
dziadek Antoni 25.02.2019, 21:45
To jak to było naprawdę ?
W mieszkaniu odnaleziono kontrabandę, czy na Placu Piastowskim i stojącym nie daleko samochodzie.
Wstyd skundlone kłamczuchy.
Gdyby cena papierosów, nie była by w sklepach obciążona taką bandycką akcyzą i papierosy kosztowały by 7,50 zł,
zamiast jak teraz 15 zł, to nikt by przemycał tytoniu ze wschodu.
A tu jest strzał w kolano drogi post komuszy zarządzie tego bałaganu.

Pozostałe